Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #27

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 27

 

2 chyby

hezky testik, dik.

3 chybky, 80 %, zpočátku se mi zdál těžký :)

  1. chapu to vysvetleni, jen by me zajimalo, kdyby byla treba situace, ze ten nezkuseny prave neco dela, treba parkuje s autem, a ten zkuseny sedi vedle a diva se, jak strasne to tomu druhymu nejde. tak proc by v teto situaci neslo pouzit it's the first time i'm doing this, bear with me.?

    a jeste k tomu ingenious – ja sem mel vzdycky za to, ze spis nez genialni to znamena neco jako dumyslny, duvtipny, vynalezavy. samozrejme, ze zakladove slovo je genius, ale neni ten vyznam uz prece jen trosku odlisny nez genialni?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 13 lety
  1. chapu to vysvetleni, jen by me zajimalo, kdyby byla treba situace, ze ten nezkuseny prave neco dela, treba parkuje s autem, a ten zkuseny sedi vedle a diva se, jak strasne to tomu druhymu nejde. tak proc by v teto situaci neslo pouzit it's the first time i'm doing this, bear with me.?

    a jeste k tomu ingenious – ja sem mel vzdycky za to, ze spis nez genialni to znamena neco jako dumyslny, duvtipny, vynalezavy. samozrejme, ze zakladove slovo je genius, ale neni ten vyznam uz prece jen trosku odlisny nez genialni?

Re:

Geniální jsem podle Lingey našel jako brilliant nebo ingenious.

Ingenious možná nebude úplně přesně totéž co české geinální, ale je tomu významově rozhodně hodně blízko a z uvedených možností hlavně jediná správná.

patnáctka

Myslím, že i kdybych před testem věděl, co znamená Bear with me, určitě bych i tak tu patnáctku dal špatně (průběhový čas).
Jinak chyby hlavně kvůli slovní zásobě (4, 8 a 9), takže aspoň za gramatiku spokojenost.
Opět jsem se mnohé nové dozvěděl.

same opinion here on the ingenious as roman298. So how?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 13 lety

same opinion here on the ingenious as roman298. So how?

Re:

of course no definite article in front of ingenious, just in case :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 13 lety
  1. chapu to vysvetleni, jen by me zajimalo, kdyby byla treba situace, ze ten nezkuseny prave neco dela, treba parkuje s autem, a ten zkuseny sedi vedle a diva se, jak strasne to tomu druhymu nejde. tak proc by v teto situaci neslo pouzit it's the first time i'm doing this, bear with me.?

    a jeste k tomu ingenious – ja sem mel vzdycky za to, ze spis nez genialni to znamena neco jako dumyslny, duvtipny, vynalezavy. samozrejme, ze zakladove slovo je genius, ale neni ten vyznam uz prece jen trosku odlisny nez genialni?

Re:

no, když zrovna parkuješ, bude to I'M PARKING, když říkáš, že je to poprvé, co parkuješ, řekneš I'VE PARKED.

no, přesně to myslím znamená slovo „geniální“ ve spojení „geniální nápad“, ne? Důmyslný. Prostě very clever, perfect for that particular purpose…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

no, když zrovna parkuješ, bude to I'M PARKING, když říkáš, že je to poprvé, co parkuješ, řekneš I'VE PARKED.

no, přesně to myslím znamená slovo „geniální“ ve spojení „geniální nápad“, ne? Důmyslný. Prostě very clever, perfect for that particular purpose…

Re: Re:

tak podle me je troksu neco jinyho genialni a dumyslny napad – genialni je top, dumyslny je proste jen velice dobry, propracovany, dobre hodici se na tuto situaci. ale to uz je reseni zbytecnosti, me jen zajimalo, jestli ingenious je genialni v pravym slova smyslu, protoze jsem to znal jako dumyslny a jelikoz pro me je genialni neco jineho nez dumyslny, tak proto sem se ptal.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 13 lety

Re: Re:

tak podle me je troksu neco jinyho genialni a dumyslny napad – genialni je top, dumyslny je proste jen velice dobry, propracovany, dobre hodici se na tuto situaci. ale to uz je reseni zbytecnosti, me jen zajimalo, jestli ingenious je genialni v pravym slova smyslu, protoze jsem to znal jako dumyslny a jelikoz pro me je genialni neco jineho nez dumyslny, tak proto sem se ptal.

Re: Re: Re:

myslím, že v češtině se to používá oběma způsoby:

je něco jiného např:
geniální dítě, geniální pes, geniální vynálezce

a proti tomu:
geniální recept, geniální nápad, geniální pomazánka apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

myslím, že v češtině se to používá oběma způsoby:

je něco jiného např:
geniální dítě, geniální pes, geniální vynálezce

a proti tomu:
geniální recept, geniální nápad, geniální pomazánka apod.

Re: Re: Re: Re:

jasny, asi to tak bude.

ale jeste se teda zeptam. ve slovnicich je slovo genius uvadeno jen jako podstatne jmeno, ale ja jsem ho uz (v mluvene podobe teda) hodnekrat slysel pouzit i jako pridavne jmeno. napriklad – a genius performance. nebo v komentari na na neci vykon – it was genius. da se to tak v neformalnim projevu pouzit? a jestli teda jo, tak pokud bychom nezohlednovali formalnost/ne­formalnost, dalo by se to pouzit i v tom tvym spojeni, jako genius idea?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: Re: Re:

myslím, že v češtině se to používá oběma způsoby:

je něco jiného např:
geniální dítě, geniální pes, geniální vynálezce

a proti tomu:
geniální recept, geniální nápad, geniální pomazánka apod.

Re: Re: Re: Re:

S tím jsem se ještě nesetkal.

Dvě chybky, ve 4 a 9, neznalost slovíček. Aspoň že v gramatice jsem nepohořel. Výborný testík:-)

Jenom 73 procent. A to jsem se tak usilovně snažil vzpomenout, jak že se řekne ten jmenovatel :-)

Mohli bych tu 1) proste prepsat jenom s pouziim TO?

Inferiors revolt to be equal… Jsou to prece stejne podmety..

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.