Help for English

Komunikace, nebo gramatika?

Komentáře k článku: Komunikace, nebo gramatika?

 

existují snad nějaké uznávané zkoušky, které by prověřovaly jen schopnost komunikace (myslí se tím jen speaking?) nebo jen gramatiku? :shock: Všechny jsou zaměřené jak na schopnost komunikovat, tak také používat správně gramatiku

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 13 lety

existují snad nějaké uznávané zkoušky, které by prověřovaly jen schopnost komunikace (myslí se tím jen speaking?) nebo jen gramatiku? :shock: Všechny jsou zaměřené jak na schopnost komunikovat, tak také používat správně gramatiku

Re:

komunikace a speaking je něco jiného…

Spousta zkoušek testuje gramatiku gramatickou částí, včetně „Cambridgských zkoušek“.

Pěkné

Sice stručně, ale komplexně řečeno, v čem by měla spočívat současná výuka cizích jazyků.
Ještě bych poznamenala, že k tomu, abychom dokázali v cizím jazyce komunikovat, je důležité i porozumění danému jazyku. My se pořád snažíme produkovat (mluvit, psát, doplňovat…), ale ta receptivní složka někdy „pokulhává“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Těthalka vložený před 13 lety

Pěkné

Sice stručně, ale komplexně řečeno, v čem by měla spočívat současná výuka cizích jazyků.
Ještě bych poznamenala, že k tomu, abychom dokázali v cizím jazyce komunikovat, je důležité i porozumění danému jazyku. My se pořád snažíme produkovat (mluvit, psát, doplňovat…), ale ta receptivní složka někdy „pokulhává“.

Re: Pěkné

a nutno podotknout, že při stylu výuky některých učitelů pokulhává dost výrazně :-(

Po roce??

Tak to fakt smekám, my jsme měli latinu taky na gymplu (přípravka na práva / medinu) a po roce jsme byli rádi, když jsme poskládali naprosto jednoduchou větu (tj. z češtiny do latiny). O nějaké konverzaci nemohla být ani řeč. Pro mě je to nejtěžší jazyk, který jsem se kdy učila a kdo si stěžuje na angličtinu, španělštinu, ruštinu atd., tomu bych doporučila měsíc latiny:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Zuzka B. vložený před 13 lety

Po roce??

Tak to fakt smekám, my jsme měli latinu taky na gymplu (přípravka na práva / medinu) a po roce jsme byli rádi, když jsme poskládali naprosto jednoduchou větu (tj. z češtiny do latiny). O nějaké konverzaci nemohla být ani řeč. Pro mě je to nejtěžší jazyk, který jsem se kdy učila a kdo si stěžuje na angličtinu, španělštinu, ruštinu atd., tomu bych doporučila měsíc latiny:)

Re: Po roce??

Jojo, po necelém roce; nulák trval rok a tehdy jsem měla mladý mozek:-). Ale často mi latina „naskočí“, když se učím něco v angličtině.

Re:

na youtube je řada ukázet hodin latiny, na kterých se mluví jen latinsky, pro starořečtinu to platí taky, jen ji ještě nikdo nenatočil na video :-), máme ale ve starořečtině např. natočenou pohádku o červené karkulce

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.