Help for English

Přípona -WARD

Komentáře k článku: Přípona -WARD

 

děkuji za kvalitní článek, nové informace jsou k nezaplacení…

úžasný článek!!! :-)

:-) Je to moc fain, jinde se to člověk nedozví. Máte úžasné vysvětlovací schopnosti, že i tomu já porozumím. :-) Děkuji, Magda

Funguje ward i jako přípona? Například u slova wardrobe.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sagitta vložený před 13 lety

Funguje ward i jako přípona? Například u slova wardrobe.

Re:

Myslíte PŘEDpona? Ne, WARDROBE je právě od slova chránit, střežit apod. WARDE + ROBE. Neboli GARDEROBA.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

Myslíte PŘEDpona? Ne, WARDROBE je právě od slova chránit, střežit apod. WARDE + ROBE. Neboli GARDEROBA.

Díval jsem se do oxfordu a macmillanu a WARD jako chránit je tam jen jako frázové sloveso WARD OFF. A slovo WARDE jsem nenalezl vůbec. :D (jen připomínka, jinak fajn článek, nad rozdílem mezi toward a towards apod. jsem si lámal hlavu.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 11 lety

Díval jsem se do oxfordu a macmillanu a WARD jako chránit je tam jen jako frázové sloveso WARD OFF. A slovo WARDE jsem nenalezl vůbec. :D (jen připomínka, jinak fajn článek, nad rozdílem mezi toward a towards apod. jsem si lámal hlavu.)

ANo, v dnešní angličtině je to tak, jak říkáte. Já mluvil o původu slova.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.