Help for English

Cloze: Vampires and Superstars

Komentáře k článku: Cloze: Vampires and Superstars

 

entourage

v textu je mala chyba – entourage netrva hodinu, ale pouze pul hodiny. ne, ze by na tom zalezelo, ale pri zapoctu me to trochu zmatlo :).

Entourage

U druhé odpovědi u „Entourage“ mi to neuznalo „Entourage“ a trvá to na zástupném „it“. Je gramaticky špatně to zopakovat?

Vzhledem k tomu, že neznám ani jeden z těch seriálů, tak to bylo docela obtížné. Ale nechala jsem se nachytat i na pár „blbinkách“, které bych znát měla (např. postavení příslovce ve větě :oops: )

Ach ty členy. Totálně jsem na nich vyhořel. Taky mě nedošlo „Through“ :+) Celkově zhodnoceno, tohle byl pro mě boj. V posledním chlívečku bych bojoval o slůvko „Ultimately“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Helenapa vložený před 13 lety

Entourage

U druhé odpovědi u „Entourage“ mi to neuznalo „Entourage“ a trvá to na zástupném „it“. Je gramaticky špatně to zopakovat?

Vzhledem k tomu, že neznám ani jeden z těch seriálů, tak to bylo docela obtížné. Ale nechala jsem se nachytat i na pár „blbinkách“, které bych znát měla (např. postavení příslovce ve větě :oops: )

Re: Entourage

Gramaticky špatně to není, ale stylisticky se to nehodí. Proč opakovat stejný podmět ve větách, které jdou za sebou?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 13 lety

Ach ty členy. Totálně jsem na nich vyhořel. Taky mě nedošlo „Through“ :+) Celkově zhodnoceno, tohle byl pro mě boj. V posledním chlívečku bych bojoval o slůvko „Ultimately“.

Re:

Proč zrovna ULTIMATELY?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

Proč zrovna ULTIMATELY?

Re: Re:

No, mě nenapadlo moreover a hledal jsem nějakou alternativu. Říkal jsem si, že „ultimately“ by mohlo tak nějak uzavírat celý článek. Nějak jsem v tom neviděl stoprocentně jasnou návaznost z předcházejí­cí věty.

:-)

Ty cloze testy mi nejdou a nejdou.
Jak na ty slovicka muzete prijit??… Ja mel 5 dobre, 6 jsme nedokazal odhadnout vubec a zbytek spatne. Ale diky za ne, na FCE se to hodi

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PetLahev vložený před 13 lety

Ty cloze testy mi nejdou a nejdou.
Jak na ty slovicka muzete prijit??… Ja mel 5 dobre, 6 jsme nedokazal odhadnout vubec a zbytek spatne. Ale diky za ne, na FCE se to hodi

Re:

jsem na tom stejně. ostatní testy na upper-intermediate jsou vpohodě, ale tohle je horší.

napadlo ma: It follows how series of murders suddenly arise in the small town. namiesto It follows a series of murders that arise… nebolo by to správne ??

a namiesto: It is also a look into the high life,… by nemohlo byť: It allows also a look into … ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tins vložený před 13 lety

a namiesto: It is also a look into the high life,… by nemohlo byť: It allows also a look into … ?

Re:

Ne, to by pak bylo IT ALSO ALLOWS.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tins vložený před 13 lety

napadlo ma: It follows how series of murders suddenly arise in the small town. namiesto It follows a series of murders that arise… nebolo by to správne ??

Re:

Je, to nejde.

Re: Entourage

Dal jsem úplně to stejné :-)

No, žádná sláva – jen 65 procent.

Jedna nebo dvě chyby, za které se na sebe zloblím, zbytek spíš nevhodné výrazy, jako např. LASTLY v poslední větě.

Nicméně mi nejde do hlavy tahle věta:
The show follows … series of murders … arise in …
in small town.

Když říkáme, že se jedná o jednotné číslo (a series), tak proč je tam potom ARISE a ne ARISES? Já jsem tam původně měl WHICH, ale tak mě to zmátlo, že jsem to změnil na infinitiv TO ARISE, což je podle mě taky gramaticky správně (budoucí čas), ale výzamově to nedává smysl.

No a v posledním chlivečku jsem dal taky neurč. člen, protože jsem to vnímal jako „general statement“ – série vražd v JEDNOM malém městečku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.