Help for English

Minulý čas #3: nepravidelná slovesa B

Komentáře k článku: Minulý čas 3: nepravidelná slovesa B

 

Opravit prosím i druhá část bude v přítomnosti. Jinak skvělé. :-)

Thank you my teacher

Je to super ze pribudol dalsi clanok do sekcie pre zaciatocnikov :)

nechápu

vůbec se neorientuju,slo­víčka mi nic neříkají

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pikolka vložený před 13 lety

nechápu

vůbec se neorientuju,slo­víčka mi nic neříkají

Re: nechápu

Možná byste měla začít v našem kurzu od začátku.

Re: nepravidelné slovesá, minulý čas 3

Viz mapa kurzu.

je to bezva… :-D

I read the newspaper this morning.

Dobrý den, vím, že je toto článek pro začátečníky, ale vzhledem k tomu, že se můj dotaz týká věty uvedené v tomto článku…To, že bych se tam snažila napsat čas předpřítomný je důsledkem nějakého „polovičatého“ pravidla, které mám v hlavě?

A ve větě:
I usually get up at six but this morning I got up at four.
a)musí být this morning až na konci?
b) může tam být ten minulý čas?

Děkuji předem za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fife vložený před 13 lety

I read the newspaper this morning.

Dobrý den, vím, že je toto článek pro začátečníky, ale vzhledem k tomu, že se můj dotaz týká věty uvedené v tomto článku…To, že bych se tam snažila napsat čas předpřítomný je důsledkem nějakého „polovičatého“ pravidla, které mám v hlavě?

A ve větě:
I usually get up at six but this morning I got up at four.
a)musí být this morning až na konci?
b) může tam být ten minulý čas?

Děkuji předem za odpověď.

Re:

Ano, jistě. Když je někde THIS MORNING, ještě neznamená, že tam bude předpřítomný čas. Předpřítomný čas je, když je ještě ten den ráno/dopoledne a vy říkáte, co se stalo dnes ráno. Pokud už dnes ráno není, je např. večer, takse s THIS MORNING použije minulý.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

Ano, jistě. Když je někde THIS MORNING, ještě neznamená, že tam bude předpřítomný čas. Předpřítomný čas je, když je ještě ten den ráno/dopoledne a vy říkáte, co se stalo dnes ráno. Pokud už dnes ráno není, je např. večer, takse s THIS MORNING použije minulý.

Re: Re:

Děkuji moc. Projasnil jste mi tento pošmůrný a deštivý den. Mně někdy ty složitější věci připadají jasnější než tyto základní.

Neviem, možno to úplne nechápem, alebo je len jazyková bariéra priveľká… Ale v Sj je na príklad vety It cost a lot of money. možné prítomný čas použiť aj " po funuse"..
Napríklad som si kúpila nohavice už v minulosti ale viem, že to stojí rovnako aj teraz… V oboch prípadoch použijem túto vetu.Dá sa to nejak inak zistiť o aký čas sa jedná?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mastema vložený před 13 lety

Neviem, možno to úplne nechápem, alebo je len jazyková bariéra priveľká… Ale v Sj je na príklad vety It cost a lot of money. možné prítomný čas použiť aj " po funuse"..
Napríklad som si kúpila nohavice už v minulosti ale viem, že to stojí rovnako aj teraz… V oboch prípadoch použijem túto vetu.Dá sa to nejak inak zistiť o aký čas sa jedná?

Re:

IT COST ME – minulý
IT COSTS ME – přítomný

Aký je rozdiel medzi put a give?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Niki_01 vložený před 13 lety

Aký je rozdiel medzi put a give?

Re:

GIVE – darovat, PUT – umístit

Máme tu o tom dokonce článek.

Tyto stránky jsou super)))

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.