Help for English

Little / few

Komentáře k článku: Little / few

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Oggy a škodíci vložený před 14 lety

that nebo it?

Jsem trochu zmaten u jedné věty v tomto článku: Few people know THAT.(Málo lidí to ví)
Šlo by tam místo that dát it? That se přeci používá když na něco ukazujeme. To that tam asi bude, ale mohl by mi prosím někdo vysvětlit proč?

Re: that nebo it?

jednoznačně THAT. Odkazujete to na to, co bylo předtím řečeno. KNOW IT by znamenalo, že třeba znají nějaký příběh, znají nějakou věc. KNOW THAT – vědí to (to o čem se mluvilo).

IT většinou nahrazuje nějaké podstatné jméno
THAT často odkazuje na celé věty či souvětí, které byly proneseny.

Výborne a jednoducho vysvetlené :-D

people?

neni mi jasný few people (počitatelné) vs. some people (nepočit.)..?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ffill vložený před 13 lety

people?

neni mi jasný few people (počitatelné) vs. some people (nepočit.)..?

Re: people?

PEOPLE je vždy počitatelné. SOME se používá buď u nepočitatelných (some money, some water) nebo u počitatelných v množném čísle (some people, some dogs)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: people?

PEOPLE je vždy počitatelné. SOME se používá buď u nepočitatelných (some money, some water) nebo u počitatelných v množném čísle (some people, some dogs)

Re: Re: people?

ajo mn.číslo, díky!

člen

Čo to spravi ten jeden ćlen „a“ z blbe party sa stane celkom pohodova party :D :D ,dobre vedieť lebo člen podstatne meni podstatu vety :D

Geniální obrázek, škoda že není test.

Dá se říct, že “a few” je nahraditelné “a couple of” a stejně tak “a little” = “a bit of” ? Předem moc děkuji!

Až tak jednoduché to bohužel není, jinak by na to už někdo přišel ;-).

  1. With “a few” it's impossible to tell from these two words alone how many is meant. You need the rest of the context. Generally speaking, “a couple of” means “two” or, at most, “three”, whereas “a few” would usually be understood to mean more than three, and, as the HFE article says, “A LITTLE / A FEW mají totiž pozitivní význam …”. And see emsa 4.74 Much, many, few, little, a few, a little, several, enough.
  2. “A little” does, indeed, mean “a bit of”, but these two terms are not in the same register. “A bit of” is informal, so probably not suitable for a serious written piece of work.

Register: In written English, people usually avoid a (little) bit and use slightly, rather, or somewhat instead:

  • This system is slightly more efficient.
  • The final cost was somewhat higher than expected. (Longman)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.