Help for English

Succeed at/ in

 

Mohl by mi někdo, prosím, vysvětlit rozdíl mezi succeed in a succeed at?
A co byste doplnili do věty He has always succeeded…cheap things? možnosti jsou at buying, to buy, in buying
Předem moc děkuju! :-)

IN BUYING

succeed IN (IN je předložka za níž dáváme -ingovou formu)

našla jsem si v Oxford Learners Thesaurus, **** s IN i s AT. **** . Je v tom nejaky vyznamnejsi rozdil??

ja bych rek ze AT je blbe,zadnej slovnik to nerika s AT 8-)

Ale přece když se říká, že je někdo v nečem dobrý, tak se většinou používá at. Např. I´m not very good AT lying etc.

ToLamice: No a proc mi to teda Theasurus rika??? 8-) Vygooglilo mi to pres 43 mil.vysledku… :-(

KDE to v tom thesauru je??? Pod heslem SUCCEED to rozhodně nevidím.

Taky jsem to tam nenašel.

nj, mate pravdu, nejak jsem to jen proletla zrakem a v patterns and collocatins je v druhem priklade AS sth, ja to cetla jako AT. Tak se omlouvam a jdu zpet do 1.tridy naucit se cist :oops:

Ale proc mi to teda vygooglilo dost veci s AT..Succeed at dating, how to succeed at anything atd..?
Jeste jednou se omlouvam za omyl

Oxford Phrasal Verbs Dictionary – succeed in doing sth: to achieve sth that you have been trying to do or get… nicméně jsem Oxford Collocations Dictionary našel succeed at: She can teach you how to succeed at tennis. Předpokládám že když je tam gerundium tak se používá spíše in.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.