Help for English

Cvičení: Zvratná zájmena

Komentáře k článku: Cvičení: Zvratná zájmena

 

devítka

Dík za vysvětlení výrazů z devítky. To go through some stuff jsem pochopil doslova (jako že se asi prohrabávala nějakými věcmi v krabicích nebo co jiného tak mohla dělat :-) ), a tak mi vůbec nedávala smysl ta následující věta (kdy navíc jiný význam k trooper = voják jsem nenašel – jen kolokaci swear like a trooper).
Teď tedy aspoň vím, že to může být i „obětavec“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 13 lety

devítka

Dík za vysvětlení výrazů z devítky. To go through some stuff jsem pochopil doslova (jako že se asi prohrabávala nějakými věcmi v krabicích nebo co jiného tak mohla dělat :-) ), a tak mi vůbec nedávala smysl ta následující věta (kdy navíc jiný význam k trooper = voják jsem nenašel – jen kolokaci swear like a trooper).
Teď tedy aspoň vím, že to může být i „obětavec“.

Re: devítka

SHE'S A TROOPER – mně se ta vazba moc líbí. A jak jsem napsal, překlad se hledá těžko. Nemusí jít jen o obětavost a trpělivost. Může to znamenat, že ten člověk je borec, že je fakt dobrej, že je to člověk do nepohody… a mnoho dalšího.

Did they enjoy it (the zoo?)

Chápu, proč mělo být ve 4. pokud možno THEMSELVES (=bavili se, užili si to), ale IT (=užili si zoo) by také šlo, ne?

„How did the kids like it in the zoo?“ „Did they enjoy THEMSELVES/IT?“

díky

Re: Did they enjoy it (the zoo?)

To by me taky zajimalo, podle me by to melo byt dobre.

Bram

Můžu se zeptat blíže na vazbu take care about? Jaký je přesně rozdíl mezi take care of a about?
Díky

Re: Bram

TAKE CARE ABOUT je špatně, TAKE CARE OF je správně.

S předložkou ABOUT je jen CARE ABOUT.

Re: Bram

Více si můžete přečíst zde: h4e.cz/2009021604

Re: Did they enjoy it (the zoo?)

Taky by mě zajímalo, jestli může být Did they enjoy it správně. Já jsem to takhle vyplnila a věta užili si to (zoo) mi dává smysl.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.