Help for English

Shopping: How much is it?

Komentáře k článku: Shopping: How much is it?

 

Libra

mohl byste mi vysvětlit použití v anglických měnách? Libra je pound, ale toto slovo se nepoužívá? Jen penny a pence?
Slyšela jsem, že to mají trochu zmatené i v rozměňování. Jinou měnovou jednotku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Libra

mohl byste mi vysvětlit použití v anglických měnách? Libra je pound, ale toto slovo se nepoužívá? Jen penny a pence?
Slyšela jsem, že to mají trochu zmatené i v rozměňování. Jinou měnovou jednotku.

Re: Libra

ale ano, 1 libra (ONE POUND) = 100 pence.
Nebo vám nerozumím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Libra

mohl byste mi vysvětlit použití v anglických měnách? Libra je pound, ale toto slovo se nepoužívá? Jen penny a pence?
Slyšela jsem, že to mají trochu zmatené i v rozměňování. Jinou měnovou jednotku.

Re: Libra

Nebo jestli myslíte v historii, tak to tehdy měli hodně zmatené. :-) V tom se ale nevyznám.

jo,trochu jsem to popletla, představte si, že až teď vím, že penny a pence je totéž. jen jedn. a mn. č. A ty měnové jednotky, to tedy bylo asi kdysi, mám dojem, že jsem to četla v Dickensovi. Myslela jsem, že je to pořád tak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

jo,trochu jsem to popletla, představte si, že až teď vím, že penny a pence je totéž. jen jedn. a mn. č. A ty měnové jednotky, to tedy bylo asi kdysi, mám dojem, že jsem to četla v Dickensovi. Myslela jsem, že je to pořád tak.

Re:

O drobných mincích v historii se dočtete např. na Wikipedii. Dnes se to ale skutečně už nepoužívá, nemusíte se bát. Vystačíte si s POUND a PENNY/PENCE.

:-D Zároveň vloženo.
To jsem si oddechla. Teď už mohu nakupovat.
Jinak jste vybral zase vtipný obrázek, vaše obrázky pomáhají k zapamatování. Nejdříve se zasměju a pak se mohu podle Vašeho perfektního výladu učit.
:-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

:-D Zároveň vloženo.
To jsem si oddechla. Teď už mohu nakupovat.
Jinak jste vybral zase vtipný obrázek, vaše obrázky pomáhají k zapamatování. Nejdříve se zasměju a pak se mohu podle Vašeho perfektního výladu učit.
:-D

Re:

Ty obrázky mi dají asi nejvíc práce. :-) Já moc kreslit neumím, takže musím vždycky projít databázi všech obrázků, co mám, a vymyslet nějaou vhodnou kombinaci a nějaký alespoň trochu zajímavý text do bublinky. Dnes jsem nad tím strávil asi hodinu. :-( :-)

?

Myslim ze sa sem vludila mala chybicka „£8.49 eight pounds and forty-nine cents“ spravne by malo byt asi pence namiesto cents, dokonca aj v nahravke myslim…inak pekny obrazok verim ze vsetkych hned povzbudi do ucenia:D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Šandy vložený před 15 lety

?

Myslim ze sa sem vludila mala chybicka „£8.49 eight pounds and forty-nine cents“ spravne by malo byt asi pence namiesto cents, dokonca aj v nahravke myslim…inak pekny obrazok verim ze vsetkych hned povzbudi do ucenia:D

Re: ?

No jistě… nevím, na co jsem v ten moment myslel. :-)

Bezva stránky

Díky za to, že jsou vytvořeny tyto super stránky. Před třemi roky jsem se začala učit angličtinu a po dvou letech jsem skončila, přestalo mě bavit klasické „šprtání“, navíc mi bránilo drahé školné za kurz. Teď jsem objevila vaše stránky a angličtina mě začala zase bavit. Věřím, že se zdokonalím :-) Díky, díky, díky :-) :-) :-)

Re:

Gramaticky je to správně, ale takto se neptáme. Můžete se zeptat např. HOW MUCH DO I PAY, to je lepší. Jinak ale HOW MUCH IS IT?

Re: ahojky

Máte 10ti librovou bankovku?

Je to všechno?

Může položit prodavač otázku: „Je (bude) to všechno?“ jako „Is it/that all?“ případně „Is that it?“ ?
Jsou obě správně a používá se to (mám na mysli, zda je zvykem, aby se vás takto prodavač ptal)? Díky.

PENCE / PENNIES

Je prosím nějaký rozdíl ve významu množných čísel PENCE a PENNIES?

it nebo that

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi How much is it? a
How much is that?
děkuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.