Help for English

Obecný test (elementary) #4

Komentáře k článku: Obecný test (elementary) 4

 

2. otázka

Dobrý den,
není mi jasné u druhé otázky, proč, když je řeč o několika věcech se řídíme jenom první?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 15 lety

2. otázka

Dobrý den,
není mi jasné u druhé otázky, proč, když je řeč o několika věcech se řídíme jenom první?

Re: 2. otázka

Protože posluchač či čtenář ještě neví, že těch věcí je víc. Potom slyší jen THERE ARE A WALLET, což je samo o sobě nesmysl.

Skvělé

:-D Tento test je opravdu skvělý, zkoušel jsem ho dvakrát než mi to vyšlo na 100%, ale pak mi to zase na 100 vyšlo třikrát za sebou, skvělý test.

Re:

Stejný důvod, jako např. na otázku WILL YOU GO odpovídáte YES I WILL a nikoliv YES I WILL GO. V krátkých odpovědích používáme jen pomocné sloveso.

otázka č.2

Otázku č. 2 jsem si zdůvodnil takto – peněženek budu mít asi těžko více než jednu v tašce, naproti tomu klíče můžu mít třeba dvoje. 8-)

Výborný test, jenom první otázka je trochu zavádějící. Nikde tam není psáno, že se má použít krátká odpověď a za druhé odpověď „Yes, I have.“ je spíše odpověď na otázku položenou v předpřítomném čase, ne? Pokud přece chci říct, že něco mám, musím buď říct „I have got“, nebo „I (do) have“, tudíž ve druhém případě bych odpovídal „Yes, I do.“, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 14 lety

Výborný test, jenom první otázka je trochu zavádějící. Nikde tam není psáno, že se má použít krátká odpověď a za druhé odpověď „Yes, I have.“ je spíše odpověď na otázku položenou v předpřítomném čase, ne? Pokud přece chci říct, že něco mám, musím buď říct „I have got“, nebo „I (do) have“, tudíž ve druhém případě bych odpovídal „Yes, I do.“, ne?

Re:

Ne, YES I HAVE je odpověď na otázku s HAVE YOU GOT. Nehledě na to, jestli je to myšleno jako přít. čas slovesa HAVE nebo předpřít. čas slovesa GET.

Samotné YES I'VE GOT říci nejde.

Doporučuji přečíst si naše články o slovesu HAVE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Ne, YES I HAVE je odpověď na otázku s HAVE YOU GOT. Nehledě na to, jestli je to myšleno jako přít. čas slovesa HAVE nebo předpřít. čas slovesa GET.

Samotné YES I'VE GOT říci nejde.

Doporučuji přečíst si naše články o slovesu HAVE.

Re: Re:

To je ale předpokládám jediný případ, s vyjímkou předpřítomného času, kdy mohu použít pouze sloveso „HAVE“ bez „DO“.

c.8

to sa takato veta naozaj pouziva?
you needn't go by train.
vobec mi to nesedi.

Uff 80% :-) :o :-D

70% – ještě jsme se to neučili předpřítomný čas a další věci, ale to dopiluju :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.