Help for English

Zvolací věty v angličtině

Komentáře k článku: Zvolací věty v angličtině

 

Díky. Zrovna nedávno jsem se na fóru na otázku inverzí ptal, takže článek přišel jako na zavolanou :-)

Ještě dotaz. Můžu tu inverzi použít např. i takto?

Dude, do I like ice-cream! (jak já mám rád zmrzlinu)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 12 lety

Díky. Zrovna nedávno jsem se na fóru na otázku inverzí ptal, takže článek přišel jako na zavolanou :-)

Ještě dotaz. Můžu tu inverzi použít např. i takto?

Dude, do I like ice-cream! (jak já mám rád zmrzlinu)

Re:

Teoreticky je to OK.

DUDE bych nebral jako citoslovce. To je prostě oslovení. Tyhle věty ale většinou začínají zvoláním (ne oslovením), jinak většinou znějí tak trochu nepřirozeně.

takže:

Boy, do I like ice-cream! – zcela OK
Mom, do I like ice-cream! – nepřirozené, mohlo by znít jako otázka.

Aby takové zvolání znělo přirozeně, určitě taky záleží na výslovnosti (konkrétně intonaci). Snad se mi někdy podaří přidat k tomu zvukové nahrávky.

Pobavilo

Bezvadné příklady, hlavně „What an idiot!“.
Přehledně napsáno, navíc poslední dvě možnosti jsou pro mne nové.

Super článek

Chtěl bych se zeptat proč u věty What a mass je člen. Není slovo mess nepočitatelné?
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tominicek vložený před 12 lety

Super článek

Chtěl bych se zeptat proč u věty What a mass je člen. Není slovo mess nepočitatelné?
Díky

Re: Super článek

Není, informace o počitatelnosti podstatných jmen najdete v každém lepším slovníku.

Man, boy

Díky moc především za tu poslední část s tím boy, man, … Teď už mám aspoň „černé na bílém“ vysvětlení, proč v mnou oblíbené cvičebnici jsou dobře zvolání Boy, do I hate this job! a … and boy, were we fast!

Super článek

Dobrý den. Hledal jsem ve všech možných slovnících a na internetu ale nikde nebylo uvedeno zda je slove mess poč. nebo nepoč. můžete mi tedy uvést větu kde bych použil MESSES?

Re: Super článek

KAŽDÝ kvalitní slovník uvádí, zda je slovo počitatelné nebo ne. V jakých jste hledal?

Super článek

Hledal jsem v Fin Publishing.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tominicek vložený před 12 lety

Super článek

Hledal jsem v Fin Publishing.

Re: Super článek

Aha, to se nedivím.

Hledejte v Oxford, Cambridge, Macmillan, Longman, či Merriam-Websters (studijní slovníky jsou online zdarma – viz článek). Toto jsou kvalitní slovníky, kde najdete, co potřebujete.

Super článek

Díky za radu..

Pro zajímavost. Můj překlad No (to se) podívejme!

Will you look at you!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.