Help for English

Jak čteme anglicky datum

Komentáře k článku: Jak čteme anglicky datum

 

Re: Re:

Moc děkuji,jednou si to snad opravdu přeložím,ne jenom opíšu.

Re:

A Američané by psali: 01/13/10, tedy M/D/Y :-), což může být ve srovnání s tím, na co jsme zvyklí, matoucí.

Re:

UNTIL.

Psaní data

Zdravím všechny fandy angličtiny!
Zajímá mě jedna věc, u které si momentálně nejsem úplně jistá, jak jsem se do toho zapřemýšlela.
Jedná se o to, že sice vím, že s daty se používá předložka ON (on November 13th, on 13th November), ale chci se jen ujistit, že stejná předložka bude i v písemné formě. Čili když napíšu I was born on May 2, 2011, tak je to správně? Nebo tam má být IN, když hned následuje měsíc? Já se sice přikláním k první verzi, ale chci se jen ujistit, že to tak opravdu je.
Předem MOC děkuji za odpověď! A zároveň MOC chválím Vaše stránky a vše, co pro nás děláte. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Míša vložený před 13 lety

Psaní data

Zdravím všechny fandy angličtiny!
Zajímá mě jedna věc, u které si momentálně nejsem úplně jistá, jak jsem se do toho zapřemýšlela.
Jedná se o to, že sice vím, že s daty se používá předložka ON (on November 13th, on 13th November), ale chci se jen ujistit, že stejná předložka bude i v písemné formě. Čili když napíšu I was born on May 2, 2011, tak je to správně? Nebo tam má být IN, když hned následuje měsíc? Já se sice přikláním k první verzi, ale chci se jen ujistit, že to tak opravdu je.
Předem MOC děkuji za odpověď! A zároveň MOC chválím Vaše stránky a vše, co pro nás děláte. :-D

Re: Psaní data

Bude tam ON.

Re: stažení části kurzu

Aj keď HFE nepodporuje priamo kompletné stiahnutie – na googli iste nájdete nejaké „webpage donloared“-y. Funguje to na princípe, že zadáte adresu, niektoré parametre (ako „hlboko“ – koľko „vnorených odkazov“ má stiahnúť …)a vytvorí vam to na disku v podstate kópiu stránky. Bližšie neviem povedať, ale vie, že také veci existujú. (samozrejme chránené časti to nesťahuje… prípadne si žiada heslá atď.)

cvičení na datum

Je tady, prosím, už někde ukryto cvičení na datum? Něco podobného jako je na procvičení času (hodin).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.