Help for English

Miscellaneous Advanced Test #6

Komentáře k článku: Miscellaneous Advanced Test 6

 

když to přeložím tak volně tak něco jako: dostali mě nebo nandali mi to…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dorota74 vložený před 15 lety

dotaz ke 12

Mám dotaz jak přeložit spojení I was busted. Děkuji.

Re: dotaz ke 12

BE BUSTED – být přistižen.

Re: Re:

OFC

tak 87 %, ale spis nahodou, hodne veci jsem typovala

73% – 12. je chytáček, strávil jsem u toho pár minut, ale nakonec mi to došlo a dal jsem to správně :-)

Je fr. sloveso PETER OUT synonymum k WEAR OFF?

po prvních dvou otázkách jsem to chtěla vzdát…:-) nakonec jsem celkem spokojená, i když by se to asi zdálo málo-67%…moc pěkný test :-)
ale to dread si snad už počtvrté zapamatuju

Re:

Za určitých okolností ano. WEAR OFF je pro pocity a účinky (např. drog). PETER OUT může být pro cokoliv, např. pro křik, pro hádky atd.

Mám ještě jeden, možná trochu hloupý dotaz. Je zde uvedeno „Mum and Dad“ – s velkými písmeny. Proč je tomu tak? Je to nějaké domácké oslovení?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Mám ještě jeden, možná trochu hloupý dotaz. Je zde uvedeno „Mum and Dad“ – s velkými písmeny. Proč je tomu tak? Je to nějaké domácké oslovení?

Re:

An o, protože MOM and DAD se v rámci rodiny berou jako jména. Pokud o nich člověk mluví mimo svoji rodinu, má na výběr Mom s velkým písmenem, nebo ‚my mom‘ s malým.

Teda musim říct, že celá CAE Exam nebyla tak plná chytáků jako tenhle test :-)
Každopádně u otázky 10 by se Vaše správná možnost (are you going to be wanting) použila možná tak ve filmu s Herculem Poirotem. Řekl bych, že dnes by se rozhodně více použilo „will you want“ a nebo Vaše druhá možnost „are you going to want“
Přesto díky za výborné stránky!

Stydím se, stydím :oops:

můžete mi prosím vysvětlit, jak je to s tím členem v ot 11? myslela jsem si, že jde o primates a ono ne. takže podstatné jméno i v tomto přivlastńovacím tvaru musí mít člen? ono to častěji bývá s něčím jiným, třeba s přivlastńovacími zájmeny

Zatrachtile

Jedna chyba. Sice je to hodně dobrý výsledek, ale je tam spousta chytáků. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.