Help for English

Czenglish Alert #13

Komentáře k článku: Czenglish Alert 13

 

děkuju

Děkuju moc za článek. Bohužel jsem zjistila, že tuto chybu dělám velmi často. :oops: Určitě se ale polepším. :-)

Klasika

Tohle si vyloženě musím pamatovat, je to trochu nešikovné (člověk má pořád tendenci tam cpát IN :-D )

Díky za připomenutí, když jsem si to přečetla, tak jsem si vzpoměla na lekci, kde nám to lektor říkal, ale tu chybu bych stejně udělala :c(

Tak přesně tuhle chybu taky dělám a nikdo mě nikdy neopravil :oops: takže od teď už budu vědět :-) Děkuji

Been / Gone

V jedné učebnici jsem našel vysvětlení k tomu, proč je tam předložka TO. V tomto případě se totiž prý sloveso BEEN dá nahradit slovesem GONE (po kterém se jak známo užívá TO) a smysl věty zůstává stejný.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petrzednik vložený před 13 lety

Been / Gone

V jedné učebnici jsem našel vysvětlení k tomu, proč je tam předložka TO. V tomto případě se totiž prý sloveso BEEN dá nahradit slovesem GONE (po kterém se jak známo užívá TO) a smysl věty zůstává stejný.

Re: Been / Gone

no, to úplně nejde. Protože např:

He's been to France.
He's gone to France.

Každá z vět znamená něco jiného.

Ale ano, ta předložka TO je tam ze stejného důvodu, jako by byla u slovesa GO.

to/in

to je super. Že se používá předložka -to, tak to mám jasně zafixované až tak, že jsem byl překvaoený, když jsem v knížce nedávno viděl předložku -in. Tak teď už vím proč :-)

Upřesnění

Dobrý den. Kdybych bych se chtěl tedy zeptat, jak dlouho jsi v ČR, tak se zeptám "How long have you been IN the Czech republic?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.