Help for English

BUSINESS 06: Telephone (test A)

Komentáře k článku: BUSINESS 06: Telephone (test A)

 

95% a bez čtení článků.. jupííí :-) (Nutno ale přiznat, že umím i v elementary třeba 70% = proto nyní ta radost) :-) Jen mne překvapilo, že ve větě „I was told that…“ není časová souslednost… (dala bych v druhé větě minulý čas), takže budu muset nastudovat znovu, jak to s tou časovou sousledností tedy je… :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Efina vložený před 13 lety

95% a bez čtení článků.. jupííí :-) (Nutno ale přiznat, že umím i v elementary třeba 70% = proto nyní ta radost) :-) Jen mne překvapilo, že ve větě „I was told that…“ není časová souslednost… (dala bych v druhé větě minulý čas), takže budu muset nastudovat znovu, jak to s tou časovou sousledností tedy je… :oops:

Re:

Zde ta informace v druhé větě stále platí, proto se posouvat nic nemusí.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

Zde ta informace v druhé větě stále platí, proto se posouvat nic nemusí.

Re: Re:

Díky za rychlou reakci. Tak to jsem vůbec netušila, že posun se nedělá, když informace ve větě vedlejší stále platí… Takže mnou kdysi učená věte: – He said he loved me – by se tedy mohla napsat He said he loves me (za předpokladu, že to platí?) :-) nebo se do toho už zamotávám? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 13 lety

Re: Re:

Díky za rychlou reakci. Tak to jsem vůbec netušila, že posun se nedělá, když informace ve větě vedlejší stále platí… Takže mnou kdysi učená věte: – He said he loved me – by se tedy mohla napsat He said he loves me (za předpokladu, že to platí?) :-) nebo se do toho už zamotávám? :-)

Re: Re: Re:

Vypadl nick.. pardon..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 13 lety

Re: Re:

Díky za rychlou reakci. Tak to jsem vůbec netušila, že posun se nedělá, když informace ve větě vedlejší stále platí… Takže mnou kdysi učená věte: – He said he loved me – by se tedy mohla napsat He said he loves me (za předpokladu, že to platí?) :-) nebo se do toho už zamotávám? :-)

Re: Re: Re:

To není tak, že když to platí, tak se nic neposouvá, ale když to platí, tak se nemusí posouvat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 13 lety

Re: Re:

Díky za rychlou reakci. Tak to jsem vůbec netušila, že posun se nedělá, když informace ve větě vedlejší stále platí… Takže mnou kdysi učená věte: – He said he loved me – by se tedy mohla napsat He said he loves me (za předpokladu, že to platí?) :-) nebo se do toho už zamotávám? :-)

Re: Re: Re:

Viz článek o nepřímé řeči.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 13 lety

Re: Re:

Díky za rychlou reakci. Tak to jsem vůbec netušila, že posun se nedělá, když informace ve větě vedlejší stále platí… Takže mnou kdysi učená věte: – He said he loved me – by se tedy mohla napsat He said he loves me (za předpokladu, že to platí?) :-) nebo se do toho už zamotávám? :-)

Re: Re: Re:

Díky moc!!!! :-)

Ugh, 80%. Nedávám pozor. díky za test, bezvadný.
„Correct“ versus „that's right“
My jsme běžně používali correct namísto that's right. That's right je podle mě neformální.
„That's right“ jsme používali v hovoru se sousedy (např.)
Bylo by „correct“ uznáno v jiném testu/jinak formulovaném hovoru?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Yitka vložený před 12 lety

Ugh, 80%. Nedávám pozor. díky za test, bezvadný.
„Correct“ versus „that's right“
My jsme běžně používali correct namísto that's right. That's right je podle mě neformální.
„That's right“ jsme používali v hovoru se sousedy (např.)
Bylo by „correct“ uznáno v jiném testu/jinak formulovaném hovoru?

Re:

That's correct by bylo ok, ale tam je You are correct a to se tam nehodí.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.