Help for English

MAYBE nebo MAY BE?

Komentáře k článku: MAYBE nebo MAY BE?

 

Konečně

Konečně mi někdo pěkně, srozumitelně vysvětlil rozdíl mezi may a might :)

you may BE right

Dá se nějak vysvětlit proč se zde sloveso „be“ neskloňuje a není správně:

You may are right.

(v porovnání s: ty máš pravdu = you are right)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 13 lety

you may BE right

Dá se nějak vysvětlit proč se zde sloveso „be“ neskloňuje a není správně:

You may are right.

(v porovnání s: ty máš pravdu = you are right)

Re: you may BE right

MAY je modální sloveso, za MAY může být jen a jen zákl. tvar slovesa.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re: you may BE right

MAY je modální sloveso, za MAY může být jen a jen zákl. tvar slovesa.

Re: Re: you may BE right

díky

Hmmm

velice zajímavé… :-)

SUPER

Super vysvetlene, test mi trošku nevyšiel ale pointa zachytena .....a tych posledných 20 vet myslim ze tiež docela ušlo.SUPER ;-)

Dobrý den, měla bych dotaz k překladu slovesa MAY NOT, neboť internetové slovníky mi ho překládají jako “nesmět” ale i “nemuset”. Mám tuto konkrétní větu: <br/> “At least 50% of variable remuneration may not be paid straightaway and its payment is to be spread over a period of three years.” Je pro mě důležité, zda sloveso MAY NOT zde znamená, že <br/>

  1. polovina odměny nemusí být vyplácena přímo, nebo
  2. …nesmí být vyplacena přímo

Děkuji za reakci.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Sládková vložený před 11 lety

Dobrý den, měla bych dotaz k překladu slovesa MAY NOT, neboť internetové slovníky mi ho překládají jako “nesmět” ale i “nemuset”. Mám tuto konkrétní větu: <br/> “At least 50% of variable remuneration may not be paid straightaway and its payment is to be spread over a period of three years.” Je pro mě důležité, zda sloveso MAY NOT zde znamená, že <br/>

  1. polovina odměny nemusí být vyplácena přímo, nebo
  2. …nesmí být vyplacena přímo

Děkuji za reakci.

Já bych určitě myslel:
že minimálně polovina odměny možná nebude vyplacena rovnou. tedy ve významu nemusí být vyplacena rovnou..(prav­děpodobně nebude)

Dobrý den, pokud jsem to pochopil správně tak použití may jako možná se dá někdy použít stejně jak pro přítomný tak i budoucí čas a pak záleží na kontextu?

He may be smart = Maybe he is smart = Možná je chytrý.
He may be smart = Maybe he will be smart = Možná bude chytrý.

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel SKokan vložený před 3 lety

Dobrý den, pokud jsem to pochopil správně tak použití may jako možná se dá někdy použít stejně jak pro přítomný tak i budoucí čas a pak záleží na kontextu?

He may be smart = Maybe he is smart = Možná je chytrý.
He may be smart = Maybe he will be smart = Možná bude chytrý.

Děkuji

Nevím, zda to jsou zrovna šťastně vybrané příkladové věty, ale ano. Takto to funguje.

Více také v článku Vyjadřování dedukcí, kde je přímo odstavec přítomnost = budoucnost

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.