Help for English

Jak na to: Spelling, čili hláskování

Komentáře k článku: Jak na to: Spelling, čili hláskování

 

pomlčka v priezvisku

prosim o radu, aky vyraz je vhodne pouzit pri hlaskovani ak v mojom priezvisku je pomlčka

Re: pomlčka v priezvisku

pomlčka mezi slovy – HYPHEN.

„Reverzní spelovací tabulka“

Při pobytu v USA mi nezbývalo nic jiného, než si udělat, jak jsem to pojmenoval, „Reverzní spelovací tabulku“. Obsahovala foneticky zapsané anglické hlásky v abecedním pořadí v jednom sloupečku a jejich český význam ve druhém.

Spelovat v angličtině jsem se naučil skvěle, ale když jsem anglické hlásky měl překládat do češtiny, byl jsem úplně vedle :)

Dobrý den :)
Chtěla bych se zeptat, pokud speluji své české přijmení a je v něm např. háček, říkám ar with caron(wedge)? A jak potom s čárkou? (accent nebo acute???
Děkuji

Skvělá pomůcka

Dobrý den bohužel mi tento program nejde spustit:( je mi to lito protože si myslím,že by to moje neteř užila :-( chci se zeptat čím by to mohlo bát děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od prsty vložený před 14 lety

Skvělá pomůcka

Dobrý den bohužel mi tento program nejde spustit:( je mi to lito protože si myslím,že by to moje neteř užila :-( chci se zeptat čím by to mohlo bát děkuji

Re: Skvělá pomůcka

Musíte být konkrétní, co znamená, že „nejde spustit“????

Re: Skvělé

jj, taky jsme to tak měli… ale pak jsme dostali jiného lektora a postěžovali jsme si mu (probereme toho sice hodně, ale nic se nestihneme naučit) a od té doby jsme zpomalili, víc procvičujeme a je to super

Re: Re: Re: Re: abaceda

A co teprve v 65 :-)

Re: program

Program Language Lab už byl nahrazen novým programem WORD MANAGER. Language Lab můžeme zdarma poskytnout jako ‚downgrade‘ k zakoupení WORD MANAGER.

Re: Zip archiv?

Už jsme to nahradili normálním instalátorem.

funguje to

tak jsem si to stahla a funguje to perfektne,musim se pochvalit ma 1 s hvezdickou :-D

Program je super, jen porad nemuzu rozeznat p,d,b – to mi proste hlava nebere, pripadaji mi uplne stejny. Poradte nekdo nejaky figl…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karlosnals vložený před 12 lety

Program je super, jen porad nemuzu rozeznat p,d,b – to mi proste hlava nebere, pripadaji mi uplne stejny. Poradte nekdo nejaky figl…

Re:

Zkuste použít sluchátka, mělo by tomu být lépe rozumět.

verze pro Mac?

verze pro Mac asi není, že?

Re: Porovnání počtu synonym ČJ versus AJ.

Dtazy nesouvisející s článkem pište prosím do diskusního fóra.

Jinak zdvojená písmena mají většinou důležitou funkci a ovlivňují výslovnosti – např later /leitr/ a latter /lætr/ a význam (but, butt).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.