Help for English

Cvičení: Pádová osobní zájmena

Komentáře k článku: Cvičení: Pádová osobní zájmena

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od edie84 vložený před 14 lety

Proc v prni odpovedi nemuze byt „I like that“?

Re:

Protože máte používat osobní zájmena, THAT není osobní zájmeno.

Hurá!

Mám to za 100.

Re: Zrada :-D

bude tam them

i já jsem měl 60% – 4 chyby. A to díky mojí nepozornosti. věděla jsem, že vše neživotné je středního rodu, ale místo „it“ jsem všude psala „its“. Teď už si budu nadosmrti pamatovat, že „its“ je přivlastňovací zájmeno :-D

machr

Myslela jsem,že to zvládnu levou zadní…ale omyl :-( …50%…tak to abych začala radši od začátku.. :-)

90%, tie peniaze som nedal :)

Chápu dobře, že pokud je něco neživotné, tak je to středního rodu (it). Ale pokud je to v množném čísle jako třeba ten sport (sporty), tak tam nedám it, ale them?

Např.: She likes books ---- She likes them? (nebo it??)

A co třeba věta: Would you like me to stop talking now? Proč je zde pádové zájméno – me- a ne osobní zájméno – I- ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od 1Dasa2 vložený před 11 lety

Chápu dobře, že pokud je něco neživotné, tak je to středního rodu (it). Ale pokud je to v množném čísle jako třeba ten sport (sporty), tak tam nedám it, ale them?

Např.: She likes books ---- She likes them? (nebo it??)

A co třeba věta: Would you like me to stop talking now? Proč je zde pádové zájméno – me- a ne osobní zájméno – I- ?

JEDNOTNÉ Č.
he/him – mužský
she/her – ženský
it/it – střední

MNOŽNÉ Č.
they/them – mužský, ženský i střední

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.