Help for English

Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

Komentáře k článku: Jak na to: Přijímací zkoušky na VŠ

 

Re:

ANo, určitě daly ale záleží na každé škole. Úroveň určitě, forma v mnohém také.

Re:

Anglistika rozhodně neni for the faint-hearted :))) já jsem na anglistice FFUK strávil semestr abych zjistil, že to není pro mě. Rozhodně je na FF více kultury, literatury a hlavně psaní (což je jeden z hlavních důvodů mého odchodu, neboť jsem zjistil, že nejsem schopen vyprodukovat kloudnou literární esej a když už se to podaří stojí to hodně času, bolesti a stresu) … co se týče samotné angličtiny a teorie člověk by měl na obou fakultách „dostat“ podobné znalosti, ale na FF se určitě pude víc do hloubky, což je podmíněno i tím, že na PedF se většinou studuje dvouobor … a titul z FF má asi větší prestiž než titul z PedF, nicméně jinak máte asi pravdu, že v tom zas tak obrovský rozdíl (např. v očích zaměstnavatele) nebude … pokud se ale člověk o angličtinu skutečně zajímá a má k tomu vůli a pořádnou dávku nervů (což mě skutečně chybělo) :)) je FF určitě zajímavější volba než PedF.

My měli dojít na Upper-intermediate,ale akorát jsme dokončili Intermediate a zbytek času sežrala maturita. Dělala jsem vyšší úroveň, zvládla jsem to nad svoje očekávání, ale dneska jsem u přijímaček z AJ byla zoufalá. Hlásila jsem se na pedagogickou fakultu, protože mě angličtina vážně baví a lidé kolem mi říkají, že jí v mém podání rozumí. Ale člověk musí všechno dřít sám, když se zpětně podívám na sebe, ve škole mě naučili stěží třetinu z toho, co dnes vím…

Letos budu dělat přijímačky z angličtiny na FF. Dost mě mrzí, že už jsem si přihlášky nedala vloni, když jsem studovala roční pomaturitní studium angličtiny. V červnu jsem si udělala jazykové zkoušky z angličtiny City & Guilds v úrovni B1 s vyznamenáním. U zkoušek nemám ani tak moc strach z gramatiky ale z reálií. Doma se snažím několik hodin připravovat na zkoušky ale v těch reáliích trochu plavu. Spíš nevím, u čeho bych měla prvně začít. V literatuře taky nevím zhruba, o kterých spisovatelích bych co měla vědět atd… Maturovala jsem z němčiny a na střední jsem angličtinu měla 4 roky ale probírali jsme stále dokola jen učebnici pro úplné začátečníky. Až to roční studium na jazykovce mi dalo více jak za ty celé 4 roky :) Poradíte mi někdo co a jak… různé články o přijímačkách z angličtiny jsem četla a i vzorové testy z minulých přijímaček mám taky stažené, mám i dost materiálů, některé jsem si vypracovala i sama, ale přijde mi, že v tom mám strašný zmatek :( Sice do června času dost, ale tyhle přijímačky musím prostě dát a vsázím na to.. třeba u testů studijních předpokladů jsem 2× vyhořela. Kdyby brali vloni o 6 lidí víc, konečně bych studovala svojí milovanou Balkánistiku, letos již už neotvírají.. Já jsem spíš na jazyky jak angličtinu tak i jihoslovanské jako je třeba chovatština, dál historie a literatura atd.. Prosím poradíte mi někdo co, v které části je pro mě nejdůležitější, třeba v literatuře, politice,…abych se neučila nějaké zbytečnosti. Moc děkuji

Dovolím si oživit staré téma – neví někdo, jakou bych měla mít úroveň, když chci začít s kombinovaným studiem angličtiny na MUNI? Stačí maturita a úroveň přibližně B2? Mám se zaměřit na to, abych s koncem střední měla FCE, nebo raději CAE? Odhaduju svou úroveň na něco mezi A2-B1 a mám před sebou ještě 3 roky studia SŠ, tak abych věděla, jak moc musím zapracovat…

Otázky jsou dvě:

  1. Co bude stačit na složení zkoušek
  2. Co bude stačit k přijetí

Zkoušky může složit spousta lidí, ale přijati budou jen ti nejlepší. Ke složení může stačit úroveň B2, ale k přijetí může být zapotřebí víc.

Jestli chcete studovat angličtinu, možná bude dobré “zapracovat” trochu více, řekl bych.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.