Help for English

Názvy zvířat a členy

Komentáře k článku: Názvy zvířat a členy

 

a chimpanzee = chimpanzees

Takže asi môžem použiť tento vzorec „a chimpanzee = chimpanzees“ a bude to znamenať to isté ? Teda šimpanzy myslené obecne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mycroft vložený před 12 lety

a chimpanzee = chimpanzees

Takže asi môžem použiť tento vzorec „a chimpanzee = chimpanzees“ a bude to znamenať to isté ? Teda šimpanzy myslené obecne.

Re: a chimpanzee = chimpanzees

Ano, množné číslo lze používat skoro kdykoliv.

the chimpanzee vs. a chimpanzee

Článok som si prečítal niekoľko krát ale stále mám problém vnímať rozdiel v odseku : the chimpanzee vs. a chimpanzee. AJ keď ten rozdiel vidím a myslím, že aj chápem. Tie členy – to je hrozná vec. :-D

Re: Re:

Aha, takže bez základních znalostí z biologie tu člověk moc nepochodí…
Díval jsem se teď na wikipedii (vím, není to úplně ono;) a tam je článek o praseti obecně „a pig“ a pak další článek o praseti domácím „the domestic pig“.
Naproti tomu žirafa je tam pouze „the giraffe“ ačkoli existuje asi 10 druhů žiraf…
Nicméně zrovna ten článek o žirafě je dobrou ukázkou používání the/a při různých příležitostech (stačí si zmáčknout CTRL+F:)

some fishes

Můžu napsat i „We caught some fishes.“, když chci zdůraznit, že jde o víc druhů, nebo u toho rybolovu používám jen „fish“ v mn. čísle?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

some fishes

Můžu napsat i „We caught some fishes.“, když chci zdůraznit, že jde o víc druhů, nebo u toho rybolovu používám jen „fish“ v mn. čísle?

Re: some fishes

Já myslím ,že ano.
Tvar „fishes“ lze použít pávě v případě když máme na mysli více druhú (LONGMAN: The stonefish is the most deadly of all fishes.).
Řekl bych ,že je to něco jako „peoples“ pro národy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

some fishes

Můžu napsat i „We caught some fishes.“, když chci zdůraznit, že jde o víc druhů, nebo u toho rybolovu používám jen „fish“ v mn. čísle?

Re: some fishes

Když jdete na ryby, tak asi ne. Chytil jsem dvě ryby, two fish. The carp and the salmon are TWO FISHES – to je něco jiného.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: some fishes

Když jdete na ryby, tak asi ne. Chytil jsem dvě ryby, two fish. The carp and the salmon are TWO FISHES – to je něco jiného.

Re: Re: some fishes

Já právě nechápu jak je to jiné. U rybolovu, kdy jdu přímo třeba na kapry, je to jasný, ale když jdu na řeku, kde se pokaždý chytí něco jinýho-štika, pstruh, okoun,…, a nejde mi jen o počet chycených ryb, se to tedy nepoužije (fishes)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

Re: Re: some fishes

Já právě nechápu jak je to jiné. U rybolovu, kdy jdu přímo třeba na kapry, je to jasný, ale když jdu na řeku, kde se pokaždý chytí něco jinýho-štika, pstruh, okoun,…, a nejde mi jen o počet chycených ryb, se to tedy nepoužije (fishes)?

Re: Re: Re: some fishes

Jistě, pokud to myslíte takto, tak to teoreticky říct můžete. Ale aby Vás každý pochopil, stejně je lepší říct KINDS OF FISH než TWO FISHES. FISHES je spíš jako veliká skupina ryb patřící k jednomu druhu. A když jste chytila jednoho pstruha a jednoho kapra, pořád máte dvě ryby a ne dvě skupiny ryb.

Podobně jsou PEOPLES – národy. Když tam přijde jeden Čech a jeden Američan, nejsou tam TWO PEOPLES.

Aha. Díky. Už to asi chápu. „Fishes“ mám naučené z nějakého vysvětlení, že v lednici jsou fishes, myšleno více druhů ryb.

A chimpanzee will eat seeds ..

Mohla bych se zeptat, jak je myšlena tato věta? Jako že: „Takový šimpanz Vám bude jíst semínka…“
Jde mi o to will. Pokud je to už někde vysvětleno, prosím o odkaz. Díky

Pěkný článek. Členy budou dlouho mojí nevyrovnanou stránkou angličtiny.

Co mě pobavilo: Bez členu by to mohlo znamenat, že jsme jedli psí maso!!!! :D

The snow leopard is an endangered species. Proč je v této větě neurčitá člen AN ? díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od logi vložený před 8 lety

The snow leopard is an endangered species. Proč je v této větě neurčitá člen AN ? díky

Species je jednotné i množné číslo, jedná se o počitatelné podstatné jméno, proto tam bude neurčitý člen.

Ano děkuji ale proč neurčitý člen an? a ne a?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.