Help for English

Členy v angličtině (test #2)

Komentáře k článku: Členy v angličtině (test 2)

 

Re: technický problém

ANo, toto je starší test vytvářený jiným způsobem, proto se nezapočítává do statistiky.

I'm from

I'm from the Slovak Republic.
I'm from Slovakia.

Můžu poprosit o vysvětlení proč u 6)

„Can I borrow your calculator?“ – „Sure, but ________ display is broken.“ se nedá použít neurčitý člen?? Myslela jsem si, že mluvím o tom, jaký displey je-rozbitý… a proto tam použiji A…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucyenka vložený před 12 lety

Můžu poprosit o vysvětlení proč u 6)

„Can I borrow your calculator?“ – „Sure, but ________ display is broken.“ se nedá použít neurčitý člen?? Myslela jsem si, že mluvím o tom, jaký displey je-rozbitý… a proto tam použiji A…

Právě proto, že mluvíte o konkrétním displeji, se použije určitý člen THE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 12 lety

Právě proto, že mluvíte o konkrétním displeji, se použije určitý člen THE.

No to sice ano, ale když říkám např: Je to moc chytrá holka, taky mluvím o konkrétní holce ale bude tam tam She´s A very smart girl. Proto jsem myslela, že když mluvím o tom jaký ten display je, bude to taky tak… ://

To o té chytré holce se vztahuje na to, když říkáte, co je kdo/co zač. např. Toto je rozbitý displej – neurčitý člen. Zde je to ale něco jiného. Je to TEN displej TÉ konkrétní kalkulačky.

Aha, děkuji :) se členy je problém, když už si myslím, že je docela ovládám, příjde věta, která mě přesvědčí o opaku, ach jo :))

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.