Help for English

Present Perfect vs. Past

Komentáře k článku: Present Perfect vs. Past

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dunno vložený před 14 lety

Dotaz

Chtěl bych se vás zeptat jestli je správně: I've broken my foot some 2 years ago. Nebo jestli bych měl spíš psát: I broke my foot some 2 years ago. (?) Děkuji za odpověď :oops:

Re: Dotaz

Když si přečtete článek, zjistíte, že 2 YEARS AGO s předpřítomným časem NEJDE!

mnohokrát děkuji za test, pane Vít :-)

Re:

Mohlo by. Místo předpřítomného se téměř vždy dá použít minulý. Obzvláště v americké angličtině.

They _________ on the TV just after breakfast and they are still watching it! proč tam nemůže být předpřítomný průběhový, když tu televizi pustili, pak se na ní dívali a dívají se ještě teď? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dienle vložený před 13 lety

They _________ on the TV just after breakfast and they are still watching it! proč tam nemůže být předpřítomný průběhový, když tu televizi pustili, pak se na ní dívali a dívají se ještě teď? Děkuji

Re:

Nemůže, je tu napsáno KDY ji pustili. Pak je jedno, jestli ještě běží nebo ne.

Dog – Him?

Dobrý den, nevím, jestli to není mimo téma, ale přesto se zeptám. V zadání je věta „This is our dog. We _________ him for three years.“ Nemělo by tam být místo „him“ „its“? Myslela jsem, že se „him“ používá pouze u lidí.. Děkuji za odpověď, mám v tom zmatek :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od BendfisZVC vložený před 12 lety

Dog – Him?

Dobrý den, nevím, jestli to není mimo téma, ale přesto se zeptám. V zadání je věta „This is our dog. We _________ him for three years.“ Nemělo by tam být místo „him“ „its“? Myslela jsem, že se „him“ používá pouze u lidí.. Děkuji za odpověď, mám v tom zmatek :oops:

Re: Dog – Him?

Viz článek o rodu podstatných jmen.

Mám stejnou chybu, taky jsem ten předminulý nečekala :-(

prečo má být v dvojce predminulý čas, když ten test bol o present perfect vs. past simple? Aneb sa mýlim?

Je tam proto, že si lidé myslí, že je tam NEVER a proto automaticky předpřítomný čas. Což je ale omyl.

Dobrý den, mám problém se slovesem start. It all started when i was a child. Pokud to stále platí, bude tam it ha started nebo it started? to, že něco začalo vnímám jako jeden konkrétní bod ale zároven to trvá dodnes…jak to tedy je? děkuji za odpověd

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AGNELLE vložený před 7 lety

Dobrý den, mám problém se slovesem start. It all started when i was a child. Pokud to stále platí, bude tam it ha started nebo it started? to, že něco začalo vnímám jako jeden konkrétní bod ale zároven to trvá dodnes…jak to tedy je? děkuji za odpověd

Tady bych dal past simple, ale asi to pramení “jenom” z toho, že ho v podobných větách vídám častěji. Dá se to brát tak, že tam je určeno, KDY to začalo (když byl podmět věty ještě malý).

Kdybyste v této větě chtěla říci to “pořád to trvá”, dál bych přednost nějakému doplnění ve stylu and it still lasts.

Něco jiného by bylo třeba “It has started… and there's nothing we can do about it”.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.