Help for English

Co znamená "GO OUT"?

Komentáře k článku: Co znamená "GO OUT"?

 

Protože např. ve větě I'VE BEEN TO xxx jde spíše o sloveso GO, I GO TO ITALY EVERY YEAR, LAS YEAR I WENT TO ITALY, I'LL GO TO ITALY NEXT YEAR..... a v předpřítomným? I'VE BEEN TO ITALY THREE TIMES.

Stejný význam, stejná vazba s předložkou TO (která se normálně se slovesem BE nepoužívá). Takže logicky je to tvar slovesa GO a ne BE.

No jo, stačilo se zamyslet… Na to, že je 10 hodin, by ty závity nemusely tak vrzat… :-D Díky.

Zdravím, viděl jsem jedno cvičení.. Shall we go ____ tonight? Samozřejmě tam má být go out, ale zajímalo by mě, zda by tam mohlo být i go on- tedy pokračovat, Tedy- Shall we go on tonight(budeme večer pokračovat?) Nebo to nejde vůbec, Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mettax vložený před 10 lety

Zdravím, viděl jsem jedno cvičení.. Shall we go ____ tonight? Samozřejmě tam má být go out, ale zajímalo by mě, zda by tam mohlo být i go on- tedy pokračovat, Tedy- Shall we go on tonight(budeme večer pokračovat?) Nebo to nejde vůbec, Díky

Podle kontextu

Je to číste cvičení, kde za sloveso máte dát tu správnout předložku, aby to tvořilo to frázové sloveso, které bude dávat v té větě smysl. Takže teoreticky v této větě by i to go on bylo gramaticky správně a dávalo smysl?Každopádně, měla by tam ještě být zmíněna ta čínnost, že? Takhle mi to příjde jestli to není jen třeba potvrzení, tak teda půjdem? ale to by mi stačilo jde mi jen o to jestli to tak možné gramaticky je

díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.