Help for English

SAVE jako předložka a spojka

Komentáře k článku: SAVE jako předložka a spojka

 

zaujímavé, toto som rozhodne nepoznala ani nestretla, prínos, vdaka.

Stretla som sa v knihách v minulosti s but v tomto význame, kde ma prekvapilo, pretože som poznala but iba ako ale… ak sa stretnem so save, tak si snád spomeniem na tento článok :)

Díky za přehled, v knížkách na to člověk narazí a vcelku to chápe ze situace, ale takhle shrnuté je to lepší :)

Dobrý deň, najskôr vďaka za krásne a poučné články. Teraz otázka ku príkladovej vete z článku: platí pre túto príkladovú vetu súslednosť časov? “Jake didn‘t talk much about his sister save that she lived in Canada.” Ak áno, tak druhá veta by mala byť preložená v prítomnom čase. "Jake nehovoril veľa o svojej sestre, až na to, že žije v Kanade. Ďakujem za vysvetlenie, Vlado.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vlado.kika vložený před 11 lety

Dobrý deň, najskôr vďaka za krásne a poučné články. Teraz otázka ku príkladovej vete z článku: platí pre túto príkladovú vetu súslednosť časov? “Jake didn‘t talk much about his sister save that she lived in Canada.” Ak áno, tak druhá veta by mala byť preložená v prítomnom čase. "Jake nehovoril veľa o svojej sestre, až na to, že žije v Kanade. Ďakujem za vysvetlenie, Vlado.

Muze a nemusi. To zalezi jestli ten kdo tu vetu reportuje vi, zda-li Jackova sestra zije stale v Kanade. Pokud vi ze zije v Kanade tak bude ve vedlejsi vete pritomny, pokud nevi nebo si mysli ze ne tak minuly.

Priste by bylo asi lepsi zalozit nove vlakno, s tematem clanku to nesouvisi trebaze je v nem tato veta.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.