Help for English

Gabriel-Ernest

Komentáře k článku: Gabriel-Ernest

 

dobrý den , chtěl bych se zeptat na význam věty , " Meat " the boy answerd , pronouncing the word very slowly .
maso odpověděl chlapec , oznámil slovo velmi pomalu , nebo oeznamuje . Ale to by muselo být " he is pronouncing"

děkuji s pozdravem student

“Meat,” the boy answered, pronouncing the word very slowly, as if he was tasting it.

Toto je v článku (v té kratší verzi). Překlad:

“Maso,” odpověděl chlapec, vyslovujíc to slovo velmi pomalu, jakoby ho ochutnával.

Jedná se o participum (přechodník), viz Participium.

announce – oznámit
pronounce – vyslovit

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

“Meat,” the boy answered, pronouncing the word very slowly, as if he was tasting it.

Toto je v článku (v té kratší verzi). Překlad:

“Maso,” odpověděl chlapec, vyslovujíc to slovo velmi pomalu, jakoby ho ochutnával.

Jedná se o participum (přechodník), viz Participium.

Pozor také na přechodníky v češtině – je to poměrně složitá a podle některých i zastaralá záležitost, které je lépe se vyhnout.

Například v uvedené větě má být:
“…odpověděl chlapec, vyslovuje to slovo…”
což můžeme raději přeložit:
“…odpověděl chlapec, a vyslovoval to slovo…”

A jéje… :-) Přechodníky mi nikdy nešly. Pardón. :-8

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

A jéje… :-) Přechodníky mi nikdy nešly. Pardón. :-8

Já jsem se taky moc snažil, aby to neznělo nějak špatně. Spíš jsem myslel něco ve smyslu: “Přechodníky se neučte a prostě je nepoužívejte, nejsou (už) potřeba.” :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Já jsem se taky moc snažil, aby to neznělo nějak špatně. Spíš jsem myslel něco ve smyslu: “Přechodníky se neučte a prostě je nepoužívejte, nejsou (už) potřeba.” :)

Jo, já jsem to pochopila. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.