Help for English

Use of English #57

Komentáře k článku: Use of English 57

 

100% super

Bavit se / nebavit se

enjoy yourself jsem opravdu predtim nikde nevidel, diky za rozsireni obzoru .)

:-) hezký!mám taky 100%

Dobrý … 100% :)

premyslel jsem nad posledni vetou

jjuuuuuuuu, ale 100 pro..

automaticky říkám… „…it needs to be washed.“ a když shlédnu odpovědi tak napíšu „…it needs to wash.“ Je to normální? :oops:

Ostuda, jen 80pro :oops:
Zmatlo me looking forward to … a taky to be washed :? priste si uz budu pamatovat :)

Re: Re: Re: Re:

na jazykovej skole sme sa ucili taktiez z ucebnice headway a pamätam si aj to ako sme sa ucili tvar need to be washed

neither

Prosím Vás, jak by se řeklo: „Ani moji přátelé mi nepomohli, když jsem je nejvíc potřeboval“. Skutečně by nešlo použít „Neither my friends …“?

Re: neither

Rozhodně nešlo.

Vaše věta by byla:

Not even my friends helped me when I needed them the most.

Re: neither

NEITHER se vždy pojí s výběrem ze DVOU.
A i kdybyste měla teoreticky dva přátele, musela byste mít NEITHER OF MY FRIENDS, ale to je docela nepravděpodobné.

Mohla byste ale třeba říct:
NEITHER Jack NOR David helped me.
ANI Jack ANI David mi nepomohli.

Přečtěte si k tomu článek. Stačí zadat do vyhledávače NEITHER. Je tam rozdíl mezi EITHER a NEITHER a dočtete se tam také o NONE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: neither

NEITHER se vždy pojí s výběrem ze DVOU.
A i kdybyste měla teoreticky dva přátele, musela byste mít NEITHER OF MY FRIENDS, ale to je docela nepravděpodobné.

Mohla byste ale třeba říct:
NEITHER Jack NOR David helped me.
ANI Jack ANI David mi nepomohli.

Přečtěte si k tomu článek. Stačí zadat do vyhledávače NEITHER. Je tam rozdíl mezi EITHER a NEITHER a dočtete se tam také o NONE.

Re: Re: neither

Díky moc! Přečtu si to.

80% To je můj nejlepší výsledek ever :-D Děkuji Vám moc za tuhle stránku, je to snad nejlepší na procvičení angličtiny co znám a všem ji vřele doporučuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CommUNITYinspiration vložený před 15 lety

neither

Prosím Vás, jak by se řeklo: „Ani moji přátelé mi nepomohli, když jsem je nejvíc potřeboval“. Skutečně by nešlo použít „Neither my friends …“?

Možná jste měl na mysli něco ve smyslu:
“Rodiče mi nepomohli. Ani moji přátelé mi nepomohli, když jsem…”
- to by potom bylo “My parents didn't help me. Neither did my friends when I…”

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.