Help for English

Anglické pozdravy

Komentáře k článku: Anglické pozdravy

 

Zdravím :).. zajímá mě proč se na “how do you do” odpovídá stejně a co to vlastně v překladu znamená? Děkuji předem za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nellisha vložený před 11 lety

Zdravím :).. zajímá mě proč se na “how do you do” odpovídá stejně a co to vlastně v překladu znamená? Děkuji předem za odpověď :-)

Prekldat se to muze ruzne: Ahoj, dobry den, tesi me. Je to celkem formalni a dneska uz moc nepouzivane.
No a proc se odpovida stejne? Asi ze stejneho duvodu ze ktereho se na “dobry den” odpovida “dobry den”.

Zdravím,

How you're doing ? = Jak se vede ? , Jak se máte ?

je hodně slyšet v americké angličtině. Nedávno mi rodilý američan napsal pouze:

How you doin ? = Jak se vede ? , Jak se máte ? ,samozřejmě nespisovné to je :)

(Podívejte se co mi napsala jedna britská a jedna australská holčina na otázku How you doing ? – doing good how you doing, How you doing ? – I am doing good. how are you doing)

Nebo mezi mládeží klasika

How ya doin ? = Jak se vede ? , Jak se máte ? , ale to je vyloženě nespisovný, to se hodí tak na facebook a na chat :)

Tady máte praktickou ukázku, jak byl Zdeněk Pohlreich v Chicagu, tam to použijou několikrát :-) Enjoy :D Amerika ve spreji, jak říká Zdenda :D

http://youtu.be/cCWzo2AVVUs?…

Nebo mi několikrát američanka říkala

How've you been ? = Jak ses měl (celou dobu a jak se furt máš) ?

To jsou ukázky amerických pozdravů toho jednoho typu, co jsem měl tu čest, britský moc nevim, tam asi pojede..

How do you do ? nebo How are you ? = Jak se máš ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomáš Žitný vložený před 11 lety

Zdravím,

How you're doing ? = Jak se vede ? , Jak se máte ?

je hodně slyšet v americké angličtině. Nedávno mi rodilý američan napsal pouze:

How you doin ? = Jak se vede ? , Jak se máte ? ,samozřejmě nespisovné to je :)

(Podívejte se co mi napsala jedna britská a jedna australská holčina na otázku How you doing ? – doing good how you doing, How you doing ? – I am doing good. how are you doing)

Nebo mezi mládeží klasika

How ya doin ? = Jak se vede ? , Jak se máte ? , ale to je vyloženě nespisovný, to se hodí tak na facebook a na chat :)

Tady máte praktickou ukázku, jak byl Zdeněk Pohlreich v Chicagu, tam to použijou několikrát :-) Enjoy :D Amerika ve spreji, jak říká Zdenda :D

http://youtu.be/cCWzo2AVVUs?…

Nebo mi několikrát američanka říkala

How've you been ? = Jak ses měl (celou dobu a jak se furt máš) ?

To jsou ukázky amerických pozdravů toho jednoho typu, co jsem měl tu čest, britský moc nevim, tam asi pojede..

How do you do ? nebo How are you ? = Jak se máš ?

“How do you do” se dnes v AmE uz pouziva malo (nepamatuju si, kdy jsem to naposledy slystel). Vyznam je neco jako “dobry den”, “zdravim Vas”–je to ponekud formalni.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 11 lety

“How do you do” se dnes v AmE uz pouziva malo (nepamatuju si, kdy jsem to naposledy slystel). Vyznam je neco jako “dobry den”, “zdravim Vas”–je to ponekud formalni.

U mě nebyla řeč o How do you do ? v Americe ale, tam bych to fakt nečekal. :) How do you do ? jsem přiřadil britům a vůbec nevim do jaké míry to tam frčí, přesně tak, tipnul bych to na hodně formální pozdrav.

Kdy se používá “Hi there!/Hello there”?

Jen jako odpověď na “normální” Hi/Hello, nebo tím můžu i začít konverzaci? 

Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eva vložený před 10 lety

Kdy se používá “Hi there!/Hello there”?

Jen jako odpověď na “normální” Hi/Hello, nebo tím můžu i začít konverzaci? 

Děkuji za odpověď.

Muzes klidne i zacit. Jako pozdrav pri odchodu se to, pokud vim, nepouziva. “Hello there” je trosku formalnejsi, cesky by se reklo “Zdravim (vas)”.

Ja ziju dva roky na jihu Anglie a tu hodne pouziva Cheers!, napriklad pri odchodu s obchodu, nebo kdyz nekoho pustite pred sebe nebo nejak pomuzete tak to anglicani vzdycky rikaji. Jinak to znamena diky nebo na zdravi, napriklad pri pripitku nebo dobrou chut pri obede

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.