Help for English

MUCH, MANY, A LOT

Komentáře k článku: MUCH, MANY, A LOT

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

MUCH GOOD se v hovor. angličtině používá poměrně běžně. není to ale pravidlo MUCH + příd jméno ale spíše taková fráze.

Tak to je pro mě novinka, nikdy jsem se s tím nesetkala. It wouldn't do much good. ano, tady to ale není přídavné jméno – nebo jste myslel tuhle frázi?

Ne, je to i např. ve věte I'm not much good at sth. ALe je to rozhodně ‘nespisovné’.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Ne, je to i např. ve věte I'm not much good at sth. ALe je to rozhodně ‘nespisovné’.

A jo, tak s touhle větou jsem už měla to potěšení. Díky. :-)

Marek, mohol by si vysvetliť ako je to s použitím “a lot of” v otázkach? Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zoetic vložený před 11 lety

Marek, mohol by si vysvetliť ako je to s použitím “a lot of” v otázkach? Ďakujem

Moc nerozumím otázce. Co je na použití A LOT OF v otázkách jiného?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Moc nerozumím otázce. Co je na použití A LOT OF v otázkách jiného?

…V článku sa nepíše či môžeme a lot of použiť aj v otázkach napr. či sa môžem spýtať : Do you have a lot of work today? ALEBO či sa musím spýtať: Do you have much work today?

Nic nebrání, aby A LOT bylo v otázkách.

Mňa by zaujímalo či tieto výrazy : loads of, bags of, heaps of sa používajú pre počítateľné/ne­počítateľné alebo oboje ? Ďakujem za odpoveď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mycroft vložený před 11 lety

Mňa by zaujímalo či tieto výrazy : loads of, bags of, heaps of sa používajú pre počítateľné/ne­počítateľné alebo oboje ? Ďakujem za odpoveď.

pro obojí.

Zdravím. <br/> Setkal jsem se s větami typu: “After having a lot of difficulty doing sth.” nebo I have a lot of trouble doing sth." Zajímá mě, proč nejsou slova difficulty a trouble v množném čísle, když následují po “a lot of” 8-O <br/> Předem děkuji za odpověď.

protože to jsou nepočitatelná podstatná jména. Měl jsem potíže/problém. Ne jeden problém, izolovaný, ale prostě bylo to problematické, těž­ké.

Viz články o počitatelnosti podstatných jmen.

Dobré odpoledne,
dnes mě zarazila jedna naprosto základní věc. Je věta “There is a lot of landmarks in Prague” dobře, nebo ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 10 lety

Dobré odpoledne,
dnes mě zarazila jedna naprosto základní věc. Je věta “There is a lot of landmarks in Prague” dobře, nebo ne?

Landmarks je množné číslo, proto i sloveso bude v množném, tedy There are a lot of landmarks in Prague.

Nebo se jedná o celkem běžné, ale ne stoprocentně spisovné IS i pro množné číslo.

Můžu říci-
There is a lot of luggage. There is lots of luggage. Je to to samé?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.