Help for English

Word Building #1

Komentáře k článku: Word Building 1

 

Já také 60, ale neříkala jsem si, že to je jednoduché. Hledala jsem k tomu nejdříve nějakou lekci, ale našla jsem rovnou procvičování. Ale i tím se člověk učí, a hlavně to tu je ukázáno i správně a to je super.

hmm 70..nic moc :-(

Nejsem si jistá ale nezdá se mi tato věta: His book was an immediate success- Podle me by to melo byt bud:

His book had succes. a nebo
His book was succesful.

předem děkuji za vysvětlení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Luxinka vložený před 15 lety

Nejsem si jistá ale nezdá se mi tato věta: His book was an immediate success- Podle me by to melo byt bud:

His book had succes. a nebo
His book was succesful.

předem děkuji za vysvětlení.

Re:

Ne, BE A SUCCESS je běžná vazba, která znamená ‚mít úspěch‘.

Tvorba slov

Dobrý den pane Víte, díky za skvělé stránky.

Docela mně vyhovuje učit se všechny tvary od kořene slova najednou a proto na internetu hledám nějakou stránku s nejčastějšími anglickými slovesy, příp. pod. jmény a od nich odvonými tvary. Nemůžu ale nic takového najít…Myslím to tak, aby to bylo napsáno vše na jedné stránce, podobně jako v Cambridge slovníku…lépe s překladem do češtiny. Existuje něco takového? Díky. Pepa

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bochy1 vložený před 13 lety

Tvorba slov

Dobrý den pane Víte, díky za skvělé stránky.

Docela mně vyhovuje učit se všechny tvary od kořene slova najednou a proto na internetu hledám nějakou stránku s nejčastějšími anglickými slovesy, příp. pod. jmény a od nich odvonými tvary. Nemůžu ale nic takového najít…Myslím to tak, aby to bylo napsáno vše na jedné stránce, podobně jako v Cambridge slovníku…lépe s překladem do češtiny. Existuje něco takového? Díky. Pepa

Re: Tvorba slov

Netuším. Nejlepší volba bude asi slovník. :-)

Dobrý den, chci se zeptat – destruction je podstatné jméno od destroy i destruct? Děkuju, Eva P.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evaoslik vložený před 11 lety

Dobrý den, chci se zeptat – destruction je podstatné jméno od destroy i destruct? Děkuju, Eva P.

Jestli to dobře chápu, tak DESTRUCT vzniklo právě z DESTRUCTION, takže původ je DESTROY → DESTRUCTION → DESTRUCT. Viz slovník.

Děkuju. Já mám slovník Lingea 2000 a tam právě když zadám destruct, tak derived forms jsou destructiona monoho dalších.. a když zadám destroy, tak jediná derived form tam je destroyer.. No, vypadá, že Lingea není dokonalá.. Děkuji.

Není třeba zavrhovat lingeu,jen na takovéto věci je nejlepší výkladový, popř. etymologický slovník. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Není třeba zavrhovat lingeu,jen na takovéto věci je nejlepší výkladový, popř. etymologický slovník. :-)

Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.