Help for English

Větné členy v angličtině - úvod

Komentáře k článku: Větné členy v angličtině - úvod

 

thanks

no výborně, to je jako na zavolanou:-) právě jsme to začli dělat ve škole…plete se mi „parts of speech“ (slovní druhy) a „sentence constituents“ (větný členy) Potřebovala bych to někde procvičit… :?

valenční syntax

super, dost mi to připomíná valenční syntax v češtině, dává to rozhoně logiku. Už se těším na další článek, tohle mě moc zajímá.

thanks for that
:-D

ahoj

je to super ale nějak mi nejdou členy taková matlanice :-( poraďtemi prosím co s tím

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kristyna1234 vložený před 15 lety

ahoj

je to super ale nějak mi nejdou členy taková matlanice :-( poraďtemi prosím co s tím

Re: ahoj

„členy“ hledejte pod členy a ne větnými členy. :-)

Jednoduše, srozumitelně…

Tenhle článek prostě musím pochválit, protože se mi velice líbí, jak je napsán, hezky jednoduše, srozumitelně; zkrátka tak, že jej pochopí opravdu každý.

Syntax jsem měla v minulém semestru, a když jsem si článek četla, měla jsem chvilkami nutkání „..ale tady ještě chybí..“, jak už jsem „zdegenerovaná“ tím, kolik jsme toho brali. :-D

Tyhle syntaktické články mě určitě budou bavit.

P.S.: Určování doplňků pomocí rovnítek je supr věc, ještě jsem to takhle asi nikde neviděla.. :)

Prosím Vás nešly by pod článek přidat i odkazy na články o kterých se v závěru zmiňujete? Moc nevím jak mám navazující články hledat, když nevím jak se jmenují :D. Díky moc, Kuba

Myslím, že v tomto případě zůstalo u ‘připravování’. Ještě jsem se k těmto článkům nepřinutil.

Dobrý den,
mám takový přitroublý dotaz, ale vzhledem k tomu, že jsme skoro celé pololetí v češtině probírali větné členy, tak mě napadlo se na to zeptat. Provádí se v angličtině také rozbor větných členů (= určování podmětu, přísudku, předmětu…), podtrhávání…, asi ne, že?

Ano jistě. Metod, jak to dělat, je hodně… kreslí se různé větné patterny apod. V jakém věku a na jaké škole se s tím studenti setkají, to nevím… a určitě to bude v USA jinak než v UK apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Ano jistě. Metod, jak to dělat, je hodně… kreslí se různé větné patterny apod. V jakém věku a na jaké škole se s tím studenti setkají, to nevím… a určitě to bude v USA jinak než v UK apod.

Co sa tyka konkretne Anglicka, na vysokej skole som mal par spoluziacok, ktore v prvom rocniku este stale nevedeli indentifikovat podmet v jednoduchej vete… takze povedal by som, ze ich to na strednej (alebo nebodaj zakladnej) skole nedriluju ani spolovice tak, ako nas na Slovensku/v Cesku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.