Help for English

Osobní a přivlastňovací zájmena #1

Komentáře k článku: Osobní a přivlastňovací zájmena 1

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jancolon vložený před 13 lety

ahoj prosim poradte mi nejde mi zvuk ak kliknem na repro nic sa nedeje ako mam ho zapnut dakujem

Re:

Nainstalujte si flash player z Adobe.com.

Re:

Ano, jistě. Viz článek o zvratných a důrazňovacích zájmenech.

Dobrý den,
it's a its maju rovnaku vyslovnost, ako potom rozoznam rozdiel medzi nimi, iba podla slovosledu vo vete?

Re:

jistě, podle věty. Neřžíkejte, že ve slovenštině se podobné věci neobjevují. V češtině máme např. PLOT a PLOD, které se vyslovují stejně, a nemyslím, že by to jakkoliv stěžovalo komunikaci mezi lidmi.

chybicka

V titulnim prehledu u slovicka its neni zvukovy doprovod. Vyslovuje se to tedy stejne jako it's ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od viperDavid vložený před 13 lety

chybicka

V titulnim prehledu u slovicka its neni zvukovy doprovod. Vyslovuje se to tedy stejne jako it's ?

Re: chybicka

ano, výslovnost je stejná

Re: Re: its – zvuk

tiez mi to nejde prehrat.

zvuk u zájmena its

Zdravím a chci poděkovat, že můžu tady studovat. Help For English je opravdu povedený projekt. Jen upozorním na tu maličkost, že nefunguje zvuk v tabulce pod nadpisem „Přehled“ u přivlastňovacího zájmena its.

Oznam

Tá stránka je super. Sľubujem, že keď sa naučím anglinu z tohto webu, tak Vám pošlem cognack :)

Zvuková stopa

Dobrý den, dofám, že nebudu příliš průdérní, když Vás upozorním na chybějící zvukovou stopu u zájmena „its“. :shock:

perfektne spravene :-)

ahoj, super stránky:-), jen škoda, že není zkoušení i s pomocných slovíček jako jsou třeba přivlastňovací zájmena :-(

Zdravím, mám dotaz: je nějaký rozdíl ve výslovnosti “its” a “it´s” nebo se obojí vyslovuje stejně a význam poznám z obsahu věty? Děkuji :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maninilla vložený před 10 lety

Zdravím, mám dotaz: je nějaký rozdíl ve výslovnosti “its” a “it´s” nebo se obojí vyslovuje stejně a význam poznám z obsahu věty? Děkuji :-)

Pardon, přehlédla jsem předchozí příspěvek, už mám jasno :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.