Help for English

Halloween

Komentáře k článku: Halloween

 

Hallowe'en is celebrated on the 31st of October

Dobrý den, pane Víte, mohu se zeptat, proč je před číslovkou určitý člen. Já se vždy učil z Vašich stránek, že tam není, ale nedávno jsem ho viděl i v mé učebnici CAE Gold Plus. Takže asi půjde oboje, že? Viz. Hallowe'en is celebrated on the 31st of October

Děkuji Vám předem za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Kařízek vložený před 13 lety

Hallowe'en is celebrated on the 31st of October

Dobrý den, pane Víte, mohu se zeptat, proč je před číslovkou určitý člen. Já se vždy učil z Vašich stránek, že tam není, ale nedávno jsem ho viděl i v mé učebnici CAE Gold Plus. Takže asi půjde oboje, že? Viz. Hallowe'en is celebrated on the 31st of October

Děkuji Vám předem za odpověď.

Re: Hallowe'en is celebrated on the 31st of October

před řadovou číslovkou b člen měl být vždy. Když se ale píše datum, někdy to píšeme takovým tím zkráceným stylem… pokud je to ale použito v textu, člen by tam být měl.

Poděkování

Děkuji Vám za rychlou odpověď. Jinak mně to zrovna včera opravil rodilý mluvčí z US u data blbě. Měl jsem v obchodním dopisu, konkrétně u Complaint Letter u data škrtnutý člen. Ale rozhodně danému rodilému mluvčímu, který učí angličtinu, už nevěřím, po té, co mi škrtl „As a proof of damage…“ a napsal: „As proof of damage…“ Jako by nevěděl, že jde oboje, jelikož ve slovníku je U or C. Není-li již pravda?

V sev.Irsku deti zvyknu vraviet :trick or treat smell my feet give me something nice to eat :-D :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Souhlasím, je to pěkný svátek a děti by ho určitě milovaly. Já se svými dětmi o víkendu vyřezával dýni. Na balkóně nám teď svítí krásný Jack O'Lantern.

Souhlasím

Bohužel, je smutné, že většina mých studentů AJ s tímto nesouhlasí a nemají Halloween rádi, protože je to Americkej svátek … jednak je to strašně hloupý argument a hlavně se připravují o tu zábavu, kterou by si mohli užít :-( Fakt mě to mrzí

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sharci vložený před 10 lety

Souhlasím

Bohužel, je smutné, že většina mých studentů AJ s tímto nesouhlasí a nemají Halloween rádi, protože je to Americkej svátek … jednak je to strašně hloupý argument a hlavně se připravují o tu zábavu, kterou by si mohli užít :-( Fakt mě to mrzí

Jo, ten argument – je to americký svátek, máme plno svých vlastních svátků… já vždy protiargumentuju – The Big Bang Theory je taky americký seriál a všichni na něj koukáte… a my přece máme spoustu českých seriálů. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Jo, ten argument – je to americký svátek, máme plno svých vlastních svátků… já vždy protiargumentuju – The Big Bang Theory je taky americký seriál a všichni na něj koukáte… a my přece máme spoustu českých seriálů. :-D

:-D no tak to je hodně dobrý :D

Každý rok když si tento článek osvěžím, tak mě trochu dráždí jedna formulace… Other countries and cultures have similar holidays to All Saints Day, such as The Day of the Dead in Mexico or Dušičky in the Czech Republic. Takto to vypadá, že Dušičky je něco jako All Saints Day, ale jak víme, není. Slavnost všech svatých připomíná všechny svaté 1.listopadu a Dušičky (All Souls' day, The day of the dead, …) vzpomíná na zesnulé 2.listopadu. Tak to jen pro přesnost.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.