Help for English

Students' English

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Nikdo neříká nic takového. LUNCH je sloveso, ale většina studentů ho nikdy neuslyší a neměli by ho používat jen proto, že jim připomíná češtinu. 

V pohode. Len ma trochu zarazilo vyjadrenie:

Ale chlapci! Vždyť máte svým způsobem pravdu oba.

Ak ma čo i len “svým způsobem” toto pravdu:

Kde jste vzal to, že LUNCH je sloveso, to by mě teda fakt zajímalo. LUNCH je podst.jm.“oběd” a jako sloveso se nepoužívá.

…tak som ochotný pristúpiť na všetko …a to aj bez aperitívu 

Toto je (ovšem) pravda, to nepopieram:

“Večeřet”, “obědvat” atd. se přeloží jako “have dinner, "have lunch” atd. A protože si myslím, že mě asi nebudete považovat za důvěryhodný zdroj, můžete si otevřít OALD a tam najdete, že LUNCH je NOUN.

No jo, mládí, horká hlava… však to všichni známe… Každý se občas splete a vehementně tvrdí něco, co není pravda. Mně samotnému se to stalo už bohužel mnohokrát. Ale je to výrazem lásky k angličtině! 

Já jsem teda rád za informaci, že Lunch je i sloveso, nevěděl jsem to. Alespoň když se mě teď někdo zeptá, tak neřeknu: lunch jako sloveso neexistuje, je to špatně, nýbrž lunch jako sloveso existuje a jde použít, ale je to dosti formální a né moc používané, v normální mluvě je daleko vhodnější vazba have lunch.

A dokonce to pak vypadá, že tomu i rozumím.

Nový úlovek:

Psal jsem studentům, ať se přihlásí do EnglishMe! ASAP (as soon as possible) a jedna studentka mi odepsala, a ptala se, zda ASAP je přihlašovací jméno či heslo. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Nový úlovek:

Psal jsem studentům, ať se přihlásí do EnglishMe! ASAP (as soon as possible) a jedna studentka mi odepsala, a ptala se, zda ASAP je přihlašovací jméno či heslo. 

Paráda Ešte dobre, že si nepamätám svoje prehrešky. 

I like go football. – mám jednoho studenta, kterému do té doby, než jsem ho začala učit, stačilo to, že mluví jako “Masa Bob”. Teď už mu to doufám nestačí. Ale evidentně ta “drobná slovíčka” ke svému životu stále nepotřebuje. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.