Help for English

Intermediate Tenses #3

Komentáře k článku: Intermediate Tenses 3

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

No jo, únava, tu možnost jsem tam vůbec neviděl . A v odpovědi mi to označilo jako ok have sat. Teda! Ale stejně, byla- li by to situace č.2, kdy už referuji o skočeném dni, tak jak jsem to psal před tím. proč ne sat nebo was sitting?

Tady jde o to, že to o tom sezení celý den říkám z důvodu, že si potřebuju protáhnout nohy. Nesděluji něco s platností v minulosti ale současnosti. Klasická učebnicová poučka (viz i můj článek o předpřítomném průběhovém čase) – předpřítomný průběhový čas používáme, když říkáme, která činnost vedla k nějakému současnému stavu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Tady jde o to, že to o tom sezení celý den říkám z důvodu, že si potřebuju protáhnout nohy. Nesděluji něco s platností v minulosti ale současnosti. Klasická učebnicová poučka (viz i můj článek o předpřítomném průběhovém čase) – předpřítomný průběhový čas používáme, když říkáme, která činnost vedla k nějakému současnému stavu.

Díky, už chápu!

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, proč je “go to prom” bez členu?

Přečetl jsem si článek The High School Prom od Kellyho, který většinou používá “prom” také s nulovým členem, ale např. ve větě “Most schools only allow Juniors and Seniors to attend the prom, but …” člen je.

Jedná se přeci o podstatné jméno počitatelné v jednotném čísle, proto by mělo mít nějaký determinátor, ne? Ani Oxfordský výkladový slovník mi v tomto nepomohl … Týká se stejné pravidlo “nepoužívání” členu i u spojení “senior prom”?

Děkuji za případnou odpověď.

go to prom je takto používaná vazba, podobně jako go to school, go to bed apod.

Super. To jsem si potřeboval ověřit. A platí totéž u slovesa “attend”? Go to prom = attend prom (opět bez členu)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 10 lety

Super. To jsem si potřeboval ověřit. A platí totéž u slovesa “attend”? Go to prom = attend prom (opět bez členu)?

Ano.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.