Help for English

Člen an/the

 

Nemluvě o tom, že mám vážnou obavu, že v tom testu šlo pouze o správný výběr A vs. AN. To jablko tam nebude jen tak 

Abychom byli úplně akurátní, tak tvar neurčitého členu bude AN, ne A.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 10 lety

Abychom byli úplně akurátní, tak tvar neurčitého členu bude AN, ne A.

Ale vždyť to Roman napsal, Mlho!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Ale vždyť to Roman napsal, Mlho!

Roman to napsal, když já jsem svůj příspěvek teprve sepisoval, takže jsem si toho nevšiml. 

Děkuju všem. Nečekal jsem takovou diskuzi nad zdánlivě nezákladnějším učivem/tématem. Taky jsem byl zmaten a proto jsem se zde zeptal. Jedná se online test jedné technické vysoké školy z 1. semestru. Úmyslně neuvádím které 

Pokud bych mohl poprosit ještě o pomoc, tak je tam ještě jedna podobná otázka. My car is in ___ garage. Vyberte jednu možnost: the / a / – / an. Bude tam “a” nebo “the”? Dal bych “a”. Opět bez kontextu. Děkuju.

the garage – garáž máte (nebo aspoň to tak je, jen jednu) 

Právě jsem se dočetl v Angličtina nejen pro samouky od Leda. Lesson 7, p. 94: “Pamatujte si, že s vazbou there is se užívá podmět s neurčitým členem nebo s číselným výrazem.” Tak jen doplňuji pro info k mému předchozímu dotazu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 10 lety

the garage – garáž máte (nebo aspoň to tak je, jen jednu) 

Děkuju

Odkaz na příspěvek Příspěvek od FanyT vložený před 10 lety

Právě jsem se dočetl v Angličtina nejen pro samouky od Leda. Lesson 7, p. 94: “Pamatujte si, že s vazbou there is se užívá podmět s neurčitým členem nebo s číselným výrazem.” Tak jen doplňuji pro info k mému předchozímu dotazu.

Ne nutně pouze neurčitý člen a číslovka. Je to sedmá lekce, začátek, nemá smysl se zabývat výjimkami, které by vás jen zahlcovaly. Je třeba věta:

There's this one guy I've had a crush on for ages. TTT

A tady máte i číslovku i ukazovací zájmeno (ve funkci neurčitého členu)! Pro začátečníky neslýchaná (a z dobrého důvodu zakazovaná) věc. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Ne nutně pouze neurčitý člen a číslovka. Je to sedmá lekce, začátek, nemá smysl se zabývat výjimkami, které by vás jen zahlcovaly. Je třeba věta:

There's this one guy I've had a crush on for ages. TTT

A tady máte i číslovku i ukazovací zájmeno (ve funkci neurčitého členu)! Pro začátečníky neslýchaná (a z dobrého důvodu zakazovaná) věc. 

Jenže this tady má funkci neurčitého členu, jen používáno v hovorové angličtině..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

Jenže this tady má funkci neurčitého členu, jen používáno v hovorové angličtině..

Stačí modrý dodatek?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Stačí modrý dodatek?

To byla jenom poznámka…samoz­řejmě, že stačí.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.