Help for English

Jak říci anglicky 'také'

Komentáře k článku: Jak říci anglicky "také"

 

Re: Re: Re:

ME EITHER je pro zápory. Já také NE.

Neither/Either

Pochopil-li jsme to správně, tak na větu „I don´t like pizza“ mohu odpovědět buď „I do not like pizza either“ nebo „Me neither“ (Neither do I). Je to správně?

postavení also

dobrý den,
setkala jsem se s výrazem also na konci věty, přijde mi, že měl význam jako „too“ či „as well“ – setkala jsem se s tím v americké angličtině. Je to nějaká nespisovná forma?

Zdravím. Přidávám se k těm, kteří chválí vaše stránky a připojím dotaz: chápu I like pizza.- Me too. Ale jak by bylo “My také”. “Us too” přece zní hodně divně. Nebo to prostě platí jen pro 1.os.j.č. ??? Díky moc. PHK

US TOO použít můžete, ale opravdu to není tak běžné. Lepší je SO DO WE nebo WE DO TOO.

Můžu použít na větu I don't like pizza. Me as well. ? Je to pro mě úplně nový. Nikdy jsem neslyšela že mám v záporu použít neither… Ach to školství 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petinovka vložený před 10 lety

Můžu použít na větu I don't like pizza. Me as well. ? Je to pro mě úplně nový. Nikdy jsem neslyšela že mám v záporu použít neither… Ach to školství 

Na větu I don't like pizza. ne NEDÁ odpovědět Me as well.. Musíte říct Me neither. nebo formálněji Neither do I. Ta vaše verze by v češtině byla něco jako:

A: Nemám rád pizzu.
B: Já ji mám taky rád.

Podobně:

  • I don't like pizza.
  • I do not like it either.

Zdravím, a předem děkuji za odpověď:

jak se správně zeptat v obchodě: Prodáváte také hračky?
Do you sell toys too? Do you also sell toys?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od agentpv vložený před 4 lety

Zdravím, a předem děkuji za odpověď:

jak se správně zeptat v obchodě: Prodáváte také hračky?
Do you sell toys too? Do you also sell toys?

Do you sell toys too?
Do you also sell toys?
Do you sell toys as well?

Všechny možnosti jsou v pořádku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.