Help for English

Slovníček v EM

 

Dobrý den, nedávno mi přestal fungovat slovníček dvojklikem v případě, že mám test s možnosti (například ten na obrázku zde). Slovníček funguje jenom při vyhodnocené otázce. Při zadávání odpovědi se odpověď pouze vybere. Nejedná se o chybu? Nebo to je schválně proto, abychom nemohli švindlovat :-)?

Předem děkuji za odpověď,

Dobrý den,

přesně tak, v průběhu zkoušení jsme nastavili, aby se slovníčkové okénko nezobrazovalo. Stačí ale vyhodnotit otázku a potom už klasicky lze používat slovníček, přidávat si nová slova do košíku apod.

Tak tohle se mi nelíbí. V tom případě by bylo také vhodné zablokovat slovníček i u vět k doplnění. Každopádně se mi tahle změna vůbec nelíbí. Občas se hodila.

S pozdravem,

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Urbanec vložený před 10 lety

Tak tohle se mi nelíbí. V tom případě by bylo také vhodné zablokovat slovníček i u vět k doplnění. Každopádně se mi tahle změna vůbec nelíbí. Občas se hodila.

S pozdravem,

Omlouvám se, pletu se. Toto nastavení bylo pouze v programu Smart Tests. Do English Me jsme ho jak se zdá vůbec nepřenesli. Právě jsem to zkoušel a slovníček funguje normálně před i po vyhodnocení.

Nefunguje pouze v rámci nabízených možností, což je způsobené tím, že kliknutí na slovo se nebere jako kliknutí na slovo ale na celou nabízenou možnost odpovědi, ktzerá se tím také označí.

Tak jako tak, toto chování se myslím neměnilo, bylo takové od počátku. Rozhodně jsme toto v poslední době neměnili.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Omlouvám se, pletu se. Toto nastavení bylo pouze v programu Smart Tests. Do English Me jsme ho jak se zdá vůbec nepřenesli. Právě jsem to zkoušel a slovníček funguje normálně před i po vyhodnocení.

Nefunguje pouze v rámci nabízených možností, což je způsobené tím, že kliknutí na slovo se nebere jako kliknutí na slovo ale na celou nabízenou možnost odpovědi, ktzerá se tím také označí.

Tak jako tak, toto chování se myslím neměnilo, bylo takové od počátku. Rozhodně jsme toto v poslední době neměnili.

To je zvláštní, právě v rámci nabízených možností to dřív fungovalo tak, že jsem musel kliknout přímo na to zaškrtávátko u možnosti a slovníček fungoval i u možností. Nevím, možná to je tím, že se aktualizoval prohlížeč, v jiných jsem to nezkoušel. Takže bych prosil toto chování vrátit zpět.

S pozdravem,

Možná je to prohlížečem, to je pravda. Některé prohlížeče mohou brát kliknutíé na text u radiobuttonku jako kliknutí na text, jiné jako kliknutí na danou možnost fromuláře…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Možná je to prohlížečem, to je pravda. Některé prohlížeče mohou brát kliknutíé na text u radiobuttonku jako kliknutí na text, jiné jako kliknutí na danou možnost fromuláře…

Potvrzeno, je to prohlížečem, tudíž zřejmě aktualizací prohlížeče Chrome, který používám. V Internet Exploreru funguje.

Děkuji za Váš čas,

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Urbanec vložený před 10 lety

Potvrzeno, je to prohlížečem, tudíž zřejmě aktualizací prohlížeče Chrome, který používám. V Internet Exploreru funguje.

Děkuji za Váš čas,

Dobrý den,

děkuji za zaslání zprávy.

Celý problém vznikl tak, že vyhledávání ve slovníčku se používalo i u ve všech textových políčkách na stránkách. Tato funkce však byla velice nevhodná, protože dvojklik se zde používá i například pro označení slova a tak dvojklikový slovníček pouze překážel.

Proto jsme přidali omezení, aby dvojklikový slovníček nefungoval u formulářových prvků a v případě potřeby se na daném prvku povolí.

Problém je však v tom, že každý prohlížeč si toto omezování a povolování vysvětluje po svém a chování není konzistentní.

V současné době například řeším problém, kdy po vyhodnocení doplňování do vět v prohlížeči Firefox nefunguje dvojklikový slovníček, přestože například v Chorme funguje.

V případě takto konkrétního problému prosím použijte formulář nahlásit problém, děkuji.

S pozdravem
Petr Hudík

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Hudík vložený před 10 lety

Dobrý den,

děkuji za zaslání zprávy.

Celý problém vznikl tak, že vyhledávání ve slovníčku se používalo i u ve všech textových políčkách na stránkách. Tato funkce však byla velice nevhodná, protože dvojklik se zde používá i například pro označení slova a tak dvojklikový slovníček pouze překážel.

Proto jsme přidali omezení, aby dvojklikový slovníček nefungoval u formulářových prvků a v případě potřeby se na daném prvku povolí.

Problém je však v tom, že každý prohlížeč si toto omezování a povolování vysvětluje po svém a chování není konzistentní.

V současné době například řeším problém, kdy po vyhodnocení doplňování do vět v prohlížeči Firefox nefunguje dvojklikový slovníček, přestože například v Chorme funguje.

V případě takto konkrétního problému prosím použijte formulář nahlásit problém, děkuji.

S pozdravem
Petr Hudík

Tak tomuto nerozumím. Dnes večer (5. 9. 2014 v 19:18) jsem zkoušel slovníček v EM u radiobuttonku. A funguje. I v Chrome. Viz obrázek zde. Takže asi výmysl prohlížeče. Každopádně děkuji za vysvětlení problému.

S pozdravem,

Pokud to funguje, tak pravděpodobně není co řešit, nyní již nezjistíme, proč to nefungovalo. Kontroloval jsem, zda v této oblasti nebyla nějaká změna, ale nikoliv.

V případě jakýchkoliv komplikací nás prosím kontaktujte.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, dá se v EM nastavit tak, aby při procvičování slovíčky bylo na místo českého překladu znázorněno anglické definice a místo definice zase český překlad? Rád bych ty slovícky zkusil procvičovat jako na webu vocabulary.com. Zkoušel jsem ten český překlad vypnout, ale to jsem měl pak zase problem něco uhodnout, když ten překlad zapnu, tak je zase moc velky na to, abych si toho hned nepřečetl. Myslím, že není špatný to zkusit ze začátku pochopid z definice a poté (když pořád nic) z překladu. https://www.youtube.com/watch?…

Děkujeme, zvážíme možnost přidání českého překladu do zkoušení podle definice… možná by se to dalo schovat, že by si to uživatel přečetl až po najetí myší na žárovičku apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.