Help for English

Import okurhu ze souboru

 

Dobrý den,

připravili jsme novou funkci, která Vám umožní snadno do English Me nahrát okruhu z programu Word Manager, Lanaguage Lab či tabulkového procesoru (např. MS Excel).

Import souboru naleznete na stránce s výpisem okruhů. V hlavním menu otevřete Slovní zásoba a vyberte Okruhy slovní zásoby. V pravém horním rohu naleznete ikonku pro nahrání souboru.

Věřím, že import lekce z programu Word Manager a Language Lab nebude problém, důležité je nastavit správný typ souboru a nezapomenout, že lekci, kterou chcete importovat, musíte nejdříve z programu WM exportovat.

Pokud si píšete slovíčka do tabulky například v programu Excel, musíte tento soubor nejdříve uložit do souboru CSV (v nabídce programu Uložit jako a jako typ souboru vyberte CSV), většina programů používá jiné nastavení exportu, proto po nahrání můžete toto nastavení změnit.

Při importu tabulky program předpokládá, že v prvním sloupečku jsou slovíčka vypsaná anglicky, druhém česky a v třetím jsou definice.

Import pomocí CSV má i jednu velice hezkou výhodu, můžete si otevřít nový textový dokument, začít pod sebe psát slovíčka anglicky – na každý řádek jedno slovíčko a tomuto souboru změnit příponu na CSV a tento soubor následně nahrát na EnglishMe, okruh tak vytvoříte ještě rychleji.

Při importu se program snaží spojit slovíčko se slovíčkem, které máme v databázi, takže opět nemusíte dopisovat přepis výslovnosti ani definici, pokud slovíčko v databázi máme, jednoduše ho vyberete z nabídky.

V současné době import testujeme, pokud narazíte na jakýkoliv problém, prosím napište nám.

Dobrý den,

Při importu lekce z programu Word Manager do English-me se mi nikdy nepřenesou všechny slova, která jsou v lekci. Můžete mi prosím poradit co dělám špatně?

Díky

Petr

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kolco vložený před 10 lety

Dobrý den,

Při importu lekce z programu Word Manager do English-me se mi nikdy nepřenesou všechny slova, která jsou v lekci. Můžete mi prosím poradit co dělám špatně?

Díky

Petr

Dobrý den,

děkujeme za nahlášení. Nevšiml jste si, jaká slova se nepřenesou? Jsou to slova z naší databáze a nebo slova, která jste si do Word Manageru přidal sám? Mohl byste prosím zkusit nějaký okruh, raději kratší, importovat a napsat nám, která slova se importovala a která ne?

Děkuji.

Dobrý den, vytvořila jsem si ve WM Unit 1 z učebnice Nex Horizons 2. Myslím si, že by se to mohlo hodit i dalším lidem. Ráda bych ji přidala do EM. Bohužel soubor je velký, má 13 kB. Nenapadlo mě slovíčka rozdělit do dvou částí, protože ve WM to řeším tak, že si některá “povypínám”. Je nějaký způsob, jak slovíčka rozdělit?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nezbedovic vložený před 10 lety

Dobrý den, vytvořila jsem si ve WM Unit 1 z učebnice Nex Horizons 2. Myslím si, že by se to mohlo hodit i dalším lidem. Ráda bych ji přidala do EM. Bohužel soubor je velký, má 13 kB. Nenapadlo mě slovíčka rozdělit do dvou částí, protože ve WM to řeším tak, že si některá “povypínám”. Je nějaký způsob, jak slovíčka rozdělit?

Podíváme se na to, díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nezbedovic vložený před 10 lety

Dobrý den, vytvořila jsem si ve WM Unit 1 z učebnice Nex Horizons 2. Myslím si, že by se to mohlo hodit i dalším lidem. Ráda bych ji přidala do EM. Bohužel soubor je velký, má 13 kB. Nenapadlo mě slovíčka rozdělit do dvou částí, protože ve WM to řeším tak, že si některá “povypínám”. Je nějaký způsob, jak slovíčka rozdělit?

Kolik slovíček je v okruhu?

Můžete mi prosím zaslat soubor na mail support@vitware.cz, pokusím se ho rozdělit ručně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Hudík vložený před 10 lety

Kolik slovíček je v okruhu?

Můžete mi prosím zaslat soubor na mail support@vitware.cz, pokusím se ho rozdělit ručně.

Slovíček je 86. Soubor jsem odeslala. Při tvorbě dalších lekcí dám pozor, aby to bylo rozdělené na několik částí. Děkuji za pomoc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.