Help for English

Náměty na zlepšení

 

Po vzoru Leiah zakládám nové vlákno, ať se i ostatní snadněji vyjádří k námětům jiných.
V „Automatický výběru slovíček“ bych vedle „pouze podstatná jména“ atd. uvítal i možnost „pouze klíčová slova“.
Je to silně individuální, ale přeci jen na mé úrovni se potřebuji učit potřebnější slovíčka než „nočník“ který se mi objevil v aktuálním výukovém plánu v „náhodně vybraná podstatná“. Takže v druhém kroku upřednostňovat klíčová slova i při generování výukového plánu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maik vložený před 10 lety

Po vzoru Leiah zakládám nové vlákno, ať se i ostatní snadněji vyjádří k námětům jiných.
V „Automatický výběru slovíček“ bych vedle „pouze podstatná jména“ atd. uvítal i možnost „pouze klíčová slova“.
Je to silně individuální, ale přeci jen na mé úrovni se potřebuji učit potřebnější slovíčka než „nočník“ který se mi objevil v aktuálním výukovém plánu v „náhodně vybraná podstatná“. Takže v druhém kroku upřednostňovat klíčová slova i při generování výukového plánu.

Děkujeme za poznámky. Máte pravdu, využití klíčových slov pro vygenerování okruhu apod. probereme a implementujeme.

Nechtěl jsem vytvářet nové vlákno, takže píšu tady svůj námět:) Mám dotaz ke konkrétní větě: “Můj otec má rád knihy sci-fi. Jeho oblíbená je Century Rain od Alastaira Reynoldse.” Překlad je “My father likes books. His favourite book is Century Rain by Alastair Reynolds.” Nebylo by lepší tam použít slovo one ? Jedná se o test úrovně elementary.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matysek.V vložený před 10 lety

Nechtěl jsem vytvářet nové vlákno, takže píšu tady svůj námět:) Mám dotaz ke konkrétní větě: “Můj otec má rád knihy sci-fi. Jeho oblíbená je Century Rain od Alastaira Reynoldse.” Překlad je “My father likes books. His favourite book is Century Rain by Alastair Reynolds.” Nebylo by lepší tam použít slovo one ? Jedná se o test úrovně elementary.

Větu lze vždy vytvořit více způsoby, jde jen těžko říct, co je lepší. Vzhledem k tomu, že jde o úroveň elementary, myslím, že by ONE bylo zbytečně matoucí. ONE by tam ale samozřejmě být mohlo. Upravím překlad, aby to lidi nemátlo. Díky.

Jinak podobné věci je lepší hlásit rovnou z English Me – dole na každé stránce je odkaz ‘nahlásit problém’. Je to pohodlnější pro uživatele a přehlednější a snadněji vyřešitelné pro nás. Děkujeme.

Možná to tam někde je a jen jsem nenašla, ale líbil by se mi diktát (celé věty, ne slovíčka). A také trénink výslovnosti celých frází a vět. Pokud tam tato možnost někde je, tak se omlouvám :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 10 lety

Možná to tam někde je a jen jsem nenašla, ale líbil by se mi diktát (celé věty, ne slovíčka). A také trénink výslovnosti celých frází a vět. Pokud tam tato možnost někde je, tak se omlouvám :)

Naše vty zatím nemají nahrávky, proto ještě funkce diktátu nejsou. Ale v blízké době toto plánujeme přidat. Nahrávání a upravování nahrávek vět je již v procesu.

Nechci zakládat nové téma, jen chci poděkovat za nahrávky celých vět v EM. Paráda, moc děkuji!!! :-)

P.S. Až po odeslání vzkazu, jsem si přečetla příspěvek nad ním, netušila jsem, že tuhle věc plánujete, o to větší překvpení to pro mě bylo…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mummy vložený před 10 lety

Nechci zakládat nové téma, jen chci poděkovat za nahrávky celých vět v EM. Paráda, moc děkuji!!! :-)

P.S. Až po odeslání vzkazu, jsem si přečetla příspěvek nad ním, netušila jsem, že tuhle věc plánujete, o to větší překvpení to pro mě bylo…

Díky za zpětnou vazbu. Zatím vše testujeme, vychytáváme… proto jsme zatím informace o nahrávkách moc nezviditelňovali. Ale i my máme z nahrávek radost!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Díky za zpětnou vazbu. Zatím vše testujeme, vychytáváme… proto jsme zatím informace o nahrávkách moc nezviditelňovali. Ale i my máme z nahrávek radost!

Nemohu se nepřidat. :) Já i studenti jsme nadšeni – slyšet slovíčka pěkně ve větě, v přirozeném rytmu, slabá a silná slova… – prostě paráda! Hlavně pro začátečníky nedocenitelné!! :)

Dobrý den, uvítala bych, kdyby se mi u testu, který jsem splnila na sto procent, objevil celý zelený puntík.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nezbedovic vložený před 9 lety

Dobrý den, uvítala bych, kdyby se mi u testu, který jsem splnila na sto procent, objevil celý zelený puntík.

Tato funkce by měla fungovat. Můžete prosím nahlásit problém přímo ze stránky, kde se tento graf nezobrazuje? děkuji.

Dobrý den,

mám jen jednu drobnou připomínku: narazila jsem při jednom výukovém plánu na slovíčko “pregnant”. Je u toho jeden pěkný šotek, mezi českými výrazy se vloudilo i slovo “těhotný”. Nechci být detailista, ale přiznám se, že mě představa těhotného docela pobavila… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od KvetuleG vložený před 9 lety

Dobrý den,

mám jen jednu drobnou připomínku: narazila jsem při jednom výukovém plánu na slovíčko “pregnant”. Je u toho jeden pěkný šotek, mezi českými výrazy se vloudilo i slovo “těhotný”. Nechci být detailista, ale přiznám se, že mě představa těhotného docela pobavila… :-)

těhotná, těhotné, těhotný – bez ohledu na tok, kdo může být těhotný a kdo ne, přídavné jméno existuje. Použít ho můžete např. jako těhotné břicho, těhotný vzhled, těhotný člověk apod.

V některých kulturách se toto slovo používá i pro budoucí tatínky. :-)

Není tedy důvod předstírat, že přídavné jméno ‘těhotný’ je jen v ženském rodě.

Další důvod je, že přídavná jména ve slovníku se vždy uvádí v mužském rodě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Maik vložený před 10 lety

Po vzoru Leiah zakládám nové vlákno, ať se i ostatní snadněji vyjádří k námětům jiných.
V „Automatický výběru slovíček“ bych vedle „pouze podstatná jména“ atd. uvítal i možnost „pouze klíčová slova“.
Je to silně individuální, ale přeci jen na mé úrovni se potřebuji učit potřebnější slovíčka než „nočník“ který se mi objevil v aktuálním výukovém plánu v „náhodně vybraná podstatná“. Takže v druhém kroku upřednostňovat klíčová slova i při generování výukového plánu.

Dobrý den, zatím testuji program druhý den, a moje dojmy jsou velmi dobré. Přece jen bych ale měla pár prvních postřehů – u zkoušení náhodně vybraných slovíček mi hodně chybí možnost vyloučit konkrétní slovíčko ze zkoušené sady slov a nahradit jiným, případně vyloučit úplně z výukového plánu. Když se mi na úrovni elementary nabízela, v jednom kole zkoušení, slovíčka jako prostata, bolest břicha, vysoký podpatek, tepláky, tak mně to celkem vytáčelo (v 51 letech potřebuji místo na důležitější slova …). Musela jsem to přetrpět, abych dokončila zkoušení. Dále trochu postrádám poslechová cvičení a testy (např.diktát vět a doplnění cvičení). Jinak způsob zkoušení,statistiky bezvadné. Přeji hodně štěstí a zdraví v novém roce a mnoho nápadů pro English Me! Věra

Děkujeme za zpětnou vazbu. Co se týče výběru slovíček – program buď může zkoušet okruhy, které si sama vytvoříte, což je pravděpodobně nejpřínosnější, protože se učíte to, co chcete, to co potřebujete apod. Můžete si vytvářet okruhy slovíček např. podle knížky, kterou čtete, učebnice, ze které se učíte, z oblíbené písničky apod. Pokud to necháte na počítači, ten samozřejmě neví, která slova se Vám hodí a která ne. Nastavení úrovně ELEMENTARY způsobí, že počítač zařazuje do zkoušení slova úrovní +/- 1, tedy i STARTER i PRE-INTERMEDIATE. Prostatě jsem nastavil nyní úroveň INTERMEDIATE, to už by se tedy nezobrazovalo, ale slova jako bolest břicha a tepláky jsou slova snad každodenního využití a do zvolené úrovně se hodí.

Nicméně o možnosti vyloučení slova ze zkoušení již delší dobu uvažujeme.

Diktáty vět apod. chystáme, věřím, že se v novém roce objeví.

Také přejeme krásné svátky a vše nejlepší do nového roku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.