Help for English

Jak oslovovat v angličtině

Komentáře k článku: Jak oslovovat v angličtině

 

V některých Českých školách se používá slovní spojení “miss teacher”. Např. ve větě “Good morning, miss teacher.” Je toto oslovení v souladu s Angličtinou? Stejně tak mne zajímá, zda slovní spojení pro učitele na jak na základní, tak na střední škole může být “hello Ondřej”. Je to v rámci slušnosti nebo se to považuje za neslušné pronést toto ve škole?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JayJose vložený před 10 lety

V některých Českých školách se používá slovní spojení “miss teacher”. Např. ve větě “Good morning, miss teacher.” Je toto oslovení v souladu s Angličtinou? Stejně tak mne zajímá, zda slovní spojení pro učitele na jak na základní, tak na střední škole může být “hello Ondřej”. Je to v rámci slušnosti nebo se to považuje za neslušné pronést toto ve škole?

V článku je to napsané, že miss teacher, či Mr. teacher určitě ne. V angličtině se pro oslovení učitelů používá Mr. Mrs. Ms. miss + příjmení- Např. Mr. Richards.

Dobrý den, potřebovala bych vědět, jak oslovím v dopise rodinu? Třeba když se jmenují Adamsovi, může být “Hello Adams”? Nebo je nějaké speciální oslovení pro rodinu jako celek? Děkuji za odpověď :)

Dear Simpson Family / Dear Simpsons / Dear Mr. and Mrs. Simpson

Tedy s Adamsovými by to bylo:

Dear Adams Family, Dear Adamses, Dear Mr. and Mrs. Adams

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

Tedy s Adamsovými by to bylo:

Dear Adams Family, Dear Adamses, Dear Mr. and Mrs. Adams

Děkuji :)

Takže Mr a Ms používáme buď s celým jménem i s tím příjmením nebo jen s příjmením, pokud je to Doctor tak to můžeme vynechat to pane prostě jen Good morning,doctor. Kdybych znala jeho příjmení tak je to třeba Mr. Brown, když nevím jak se ten člověk jmenuje a třeba upadne nějaké ženě kabelka řeknu jí Excuse me, madam. A prosím kde se používá Mister a Miss když někoho neznáme jménem ale známe ho osobně beze jména…?

A sir se píše jen ir beze jména já v učebnici viděla Sir Ian Mckellen

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.