Help for English

Vpravo / vlevo

Komentáře k článku: Vpravo / vlevo

 

Takže dúfam, že to chápem správne …keď napr. chcem povedať, že môj byt je napravo tak poviem My apartment is on the right. Ale napravo od výťahu tak poviem My apartment is to the right of the lift.

Ano, protože ON THE RIGHT OF THE LIFT by bylo, že ten byt je ve výtahu napravo, v pravé části výtahu.

Myslel jsem si, že když chci říci, že nalevo/vlevo od okna je obraz , že je to:
There is a painting to the left of the window. Tak jak se to říká i v článku.

Ale ted jsem narazil v English file na větu:
He painted them in their bedroom, because he liked the light there, and on the wall on the left of the window you can see one of his own paintings.

Protože kdybych chtěl říci na levé straně stěny, tak je to on the left of the wall, ne?

Jak to je? Díky za odpověd.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

Myslel jsem si, že když chci říci, že nalevo/vlevo od okna je obraz , že je to:
There is a painting to the left of the window. Tak jak se to říká i v článku.

Ale ted jsem narazil v English file na větu:
He painted them in their bedroom, because he liked the light there, and on the wall on the left of the window you can see one of his own paintings.

Protože kdybych chtěl říci na levé straně stěny, tak je to on the left of the wall, ne?

Jak to je? Díky za odpověd.

Domnívám se, že je to tam prostě špatně napsané. Slovníky i kolega rodilý mluvčí se mnou souhlasí.

Já si taky myslím, že je to špatně. Je to poslech ohledně tohoto obrázku, kde jde vidět to okno a ten obrázek, třeba Vás něco napadne:
http://en.wikipedia.org/…rk_and_Percy#…

Říkal jsem si, jestli to není chyba v transkripci té nahrávky , ale na nahrávce od rodilé je taky on the left of the window.

Já si taky myslím, že je to špatně. Je to poslech ohledně tohoto obrázku, kde jde vidět to okno a ten obrázek, třeba Vás něco napadne: http://en.wikipedia.org/…rk_and_Percy#…--------------------------------

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.