Help for English

FAST or QUICK?

Komentáře k článku: FAST vs. QUICK

 

is/are

Chcem sa spýtať veta:
The clock is two minutes fast.
preklad tam je ok chcápem naopak by to bolo The clock is two minutes slow. to je po slovensky, že Hodiny sú pozadu o dve minuty. ale mne idem o to, že kedy sa povie is a are keď v slovenčine sa povie sú a v angličtine je is napr. Dvere sú tam. The doors are there. Neviem či som to napísal dobre po anglicky, ale vždy sa mi pletie kedy mám povedať is a kedy are.Môžete mi tovysvetliť prosím alebo urobiť nejaký článok ak budete mať čas :-). Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 15 lety

is/are

Chcem sa spýtať veta:
The clock is two minutes fast.
preklad tam je ok chcápem naopak by to bolo The clock is two minutes slow. to je po slovensky, že Hodiny sú pozadu o dve minuty. ale mne idem o to, že kedy sa povie is a are keď v slovenčine sa povie sú a v angličtine je is napr. Dvere sú tam. The doors are there. Neviem či som to napísal dobre po anglicky, ale vždy sa mi pletie kedy mám povedať is a kedy are.Môžete mi tovysvetliť prosím alebo urobiť nejaký článok ak budete mať čas :-). Ďakujem

Re: is/are

CLOCK, DOOR, WATCH, NEWS atd. jsou v angličtině JEDNOTNÉ ČÍSLO, takže vždycky IS. Ale nějaký článek se o tom šikne. Sepíšu.

Dobrý den, proč je spojení “swift action” bez členu a zase “a swift reaction” se členem? Děkuji

Tu informaci máte odkud? Členy se řídí podle klasických pravidel pro členy. ACTION i REACTION mohou být podstatná jména počitatelné nebo nepočitatelná, takže určitě mohou být obě varianty se členem i bez.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.