Help for English

Gramatická terminologie: gerundium / participium

Komentáře k článku: Gramatická terminologie: gerundium / participium

 

80% a dve chyby z nepozornosti :( tak ma to vzdy nahneva ked spravim take chyby…

Mam 2 chyby a jsou to čísla 8 a 10. Nechápu proč je osmička gerundium, protože mě to příjde uplně stejný jako např. „Being given the money“ z článku, kde je to jako trpné participum. Podobně nechápu desítku. Mohl by mi to prosím někdo objasnit? díky :)

Re:

Já osobně to rozeznávám dle jednoduchého návodu:
Když doslovný překlad zní „dělání“, „chození“, „kradení“ apod. = gerundium (vlastně podstatné jméno)
Když je překlad buď doslovně přechodníkem „dělaje/dělajíc/dě­lajíce“ , „jda/jdouc/jdouce“ , „krada/kradou­c/kradouce“ nebo „když šel/jde/půjde“ případně „šel/jde/půjde a…“ apod. = participium (tvar slovesa, dá se vlastně i „určit čas“)

Ve větě 8) se omluvila za „zapomenutí“ – tedy gerundium
Ve větě 10) připustil doslova „bytí podplacen“ – gerundium

Nemalo by byť v 8. vete Apologized for …?

Podtžení slov zmizelo.

Ač nejsou již slovesa podtržená, dá se test úspěšně splnit i bez toho. Jak gerundium, tak participium končí na -ing a každá z testových vět obsahuje pouze jedno takové slovo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Narim vložený před 11 lety

Ač nejsou již slovesa podtržená, dá se test úspěšně splnit i bez toho. Jak gerundium, tak participium končí na -ing a každá z testových vět obsahuje pouze jedno takové slovo.

Trojka ne.

Prosím vás kam zmizel test na gerundium vs participium? Nemůžu ho nikde najít :-?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 8 lety

Prosím vás kam zmizel test na gerundium vs participium? Nemůžu ho nikde najít :-?

Byl to článek externího přispěvovatele a byly v něm nějaké nesrovnalosti, proto jsme ho z webu stáhli. Omlouváme se.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.