Help for English

FCE a CAE od ledna 2015

Komentáře k článku: FCE a CAE od ledna 2015

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Bohužel ne. Dostanete pouze “certifikát” (dokument) potvrzující, že jste na úrovni B2, ale nebude se jmenovat “FCE”.
Více také zde: http://www.cambridgeenglish.org/…ced/results/

děkuju za odpověď:)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli získání certifikátu FCE v r. 1997 se známkou A znamená tedy, že mám dosaženou úroveň C1. Nebo to chápu úplně špatně? Děkuji mockrát.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabriela Ferancová vložený před 9 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli získání certifikátu FCE v r. 1997 se známkou A znamená tedy, že mám dosaženou úroveň C1. Nebo to chápu úplně špatně? Děkuji mockrát.

Teoreticky ano, ale záleží na tom, k čemu to potřebujete. Známka A u FCE sice znamená úroveň C1, ale např. Vašemu zaměstnavateli nemusí být tato skutečnost známa a pokud není “C1” napsáno přímo na certifikátu, může po Vás vyžadovat nějaké potvrzení o úrovni.

Děkuji za odpověď. Potřebuji to kvůli doložení kvalifikace pro výuku AJ. Mám vystudováno učitelství, ale ne AJ. Potřebuji tedy absolvovat didaktický kurz a doložit dosaženou úroveň C1. Ušetřilo by mi to náklady za jazykovou zkoušku CAE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabriela Ferancová vložený před 9 lety

Děkuji za odpověď. Potřebuji to kvůli doložení kvalifikace pro výuku AJ. Mám vystudováno učitelství, ale ne AJ. Potřebuji tedy absolvovat didaktický kurz a doložit dosaženou úroveň C1. Ušetřilo by mi to náklady za jazykovou zkoušku CAE.

Potom to tedy záleží na Vašem budoucím zaměstnavateli. Dá se předpokládat, že lidé pohybující se v oboru (např. z jazykových škol) budou s překrýváním úrovní u certifikátů seznámeni, ale bude lepší si to u nich konkrétně ověřit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Potom to tedy záleží na Vašem budoucím zaměstnavateli. Dá se předpokládat, že lidé pohybující se v oboru (např. z jazykových škol) budou s překrýváním úrovní u certifikátů seznámeni, ale bude lepší si to u nich konkrétně ověřit.

Děkuji Vám mnohokrát.

Chtěl jsem se zeptat, zda-li má někdo povědomí o kontrolování a opravování testů zkoušek. Konkrétně u sentence transformation se mi stalo, že jsme přišli na další způsoby jak doplnit patřičný počet slov, korektně a tak, že význami vět opravdu odpovídali. Autor publikace s testy možná nepomyslel na danou variantu a v klíči teda chybí. Vzhledem k počtu studentů si dovedu představit, že testy opravují počítače, kromě Writingu a části Use of English. Jádro problému je, pokud se tedy vyskytne případ, či skupina případů, v nichž má student pravdu a ve stejnou dobu nebylo s možností počítáno, uznají to? Nebo to automaticky počítač nebo osoba škrtnou protože to není v nabídce? Bohužel se student o svých chybách v otázkách nedoví, protože jediné co dostane je hodnocení z jednotlivých částí a celkovou známku, maximálně si daný test může pak vyhledat, se správnými odpověďmi (jde to vůbec?) Další a poslední otázka je, že se uznávají stažené formy, může nastat případ, že se student v sentence trans dostane do situace, kdy mu počet slov nevychází protože staženou formu nepoužil? Beru to že can't, mustn't, won't … se počítá jako jedno slovo.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.