Help for English

Czenglish Alert 27: Nesprávné používání Mr. a Mrs.

Komentáře k článku: Czenglish Alert 27: Nesprávné používání Mr. a Mrs.

 

Jupí, další článek v Czenglish Alert. Well done Mr. Vít, my favourite Professor.

Super článek, moc Vám za něj děkuji Marku. Vážím si toho co pro nás zde na HFE děláte.

Dobry den, ja jsem nekde cetl, ze tyhle tituly se pouzivaji bez tecky, teda Mrs Mr atd. Ale nevim to jiste. Na nete potkavam obe varianty i s teckou i bez ni. Jak je to teda doopravdy? Dekuji.

v britské angličtině bez tečky, v americké s tečkou.

Takže celých 6 let co mám na škole angličtinu nám to do hlavy tlučou špatně? Vystřídala jsem již 5 učitelek a stále jsme nuceni říkat před každou hodinou “Good morning Miss teacher.”… To se nebude jednodušše odnaučovat…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od KatePil vložený před 7 lety

Takže celých 6 let co mám na škole angličtinu nám to do hlavy tlučou špatně? Vystřídala jsem již 5 učitelek a stále jsme nuceni říkat před každou hodinou “Good morning Miss teacher.”… To se nebude jednodušše odnaučovat…

Bohužel, je to hodně zakořeněné. Ono stačí, že to prosazuje jedna učitelka a ostatní se prostě chytnou. Pokud máte odvahu a myslíte, že by to vaše učitelka ustála, můžete jí dát na stůl před hodinou tento vytištěný článek. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 7 lety

Bohužel, je to hodně zakořeněné. Ono stačí, že to prosazuje jedna učitelka a ostatní se prostě chytnou. Pokud máte odvahu a myslíte, že by to vaše učitelka ustála, můžete jí dát na stůl před hodinou tento vytištěný článek. :-)

Případně odkaz na nějakou “větší” autoritu, jako je např. slovník:
http://www.oxfordlearnersdictionaries.com/…/english/mrs?…

Učitelé jsou často skeptičtí k internetovým materiálům.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.