Help for English

Problematický slovosled u sloves LIKE, ENJOY atd.

Komentáře k článku: Problematický slovosled u sloves LIKE, ENJOY atd.

 

Takto přeložená věta totiž neznamená to, co jste měli na mysli, ale to, že ‘Letopisům Narnie se líbím JÁ.’ Kolikrát jsem již slyšel od studentů větu ‘the book liked me’ (kniha se mi líbila), a to nejen od začínajících, ale i od pokročilejších. Vliv češtiny totiž udělá svoje.

nie je tam potom chyba? nemalo tam byť: “knihe som sa páčil”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 7 lety

Takto přeložená věta totiž neznamená to, co jste měli na mysli, ale to, že ‘Letopisům Narnie se líbím JÁ.’ Kolikrát jsem již slyšel od studentů větu ‘the book liked me’ (kniha se mi líbila), a to nejen od začínajících, ale i od pokročilejších. Vliv češtiny totiž udělá svoje.

nie je tam potom chyba? nemalo tam byť: “knihe som sa páčil”?

Zde je v závorce uvedena věta, kterou student zamýšlí říci, ne skutečný překlad.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 7 lety

Takto přeložená věta totiž neznamená to, co jste měli na mysli, ale to, že ‘Letopisům Narnie se líbím JÁ.’ Kolikrát jsem již slyšel od studentů větu ‘the book liked me’ (kniha se mi líbila), a to nejen od začínajících, ale i od pokročilejších. Vliv češtiny totiž udělá svoje.

nie je tam potom chyba? nemalo tam byť: “knihe som sa páčil”?

Myslím, že právě o tom celý článek je.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.