Help for English

Slovíčko MIND

Komentáře k článku: Slovíčko MIND

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

No právě… “It's states” není správně… Jinak jak píše Marek 

Děkuji

To mi připomnělo “piece of mind” (to give sb. a piece of mind = dát někomu co proto, vynadat mu) a hlášku z jednoho filmu:

  • I'm going to give you a piece of my mind…
  • Oh, I couldn't take the last piece!

Dobry den

Ve filmu beautiful mind je souveti -my uncle says you're very smart but not very nice so I shouldn'the pay no mind if you're mean to me.

Spravne by tam Podle mne melo byt any namisto no pred slovem mind

Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando 1 vložený před 7 lety

Dobry den

Ve filmu beautiful mind je souveti -my uncle says you're very smart but not very nice so I shouldn'the pay no mind if you're mean to me.

Spravne by tam Podle mne melo byt any namisto no pred slovem mind

Dekuji

Úplně správně ano, to máte pravdu. V hovorové angličtině se ale dvojitý zápor s tvary slovíčka NO používá velice často (I'm not going nowhere; I didn't say nothing apod.).

Zdravim, pri vete “rozhodol som sa” musim pouzit “my mind is made up” alebo mozem povedat tiez “I made my mind” ? Vdaka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 6 lety

Zdravim, pri vete “rozhodol som sa” musim pouzit “my mind is made up” alebo mozem povedat tiez “I made my mind” ? Vdaka

I made up my mind :-). Ano, můžete.

Prosím o vysvětlení významu Mind you? Doufám, že jsem ho v textu nebo diskuzi nepřehlédla … Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od timeaa vložený před 6 lety

Prosím o vysvětlení významu Mind you? Doufám, že jsem ho v textu nebo diskuzi nepřehlédla … Děkuji!

Jde o mírnou modifikaci toho, co říkáte:
They provide a good service. Mind you, they charge enough for it. – “Poskytují dobré služby. Však si za to také účtují pěknou cenu.”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 6 lety

Jde o mírnou modifikaci toho, co říkáte:
They provide a good service. Mind you, they charge enough for it. – “Poskytují dobré služby. Však si za to také účtují pěknou cenu.”

Aha! Poslední dobou to slýchám čím dál častěji, díky moc.

Váže sloveso mind IT? I Will mind IT if you open the window.

I Will mind IT if you open the window

Takhle určitě ne, blíže vysvětlené užití slovíčka mind i s příklady včetně tohoto kontextu najdete zde:

https://www.helpforenglish.cz/…lovicko-mind

Rád bych doplnil

tidy house, tidy mind

Pořádkumilovnost přispívá k duševní pohodě

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.