Help for English

Slovíčko MIND

Komentáře k článku: Slovíčko MIND

 

Dobrý den,
nevím jestli už to v diskusi neproběhlo ale kdysi jsem někde viděl větu: Mind if I smoke? ve smyslu: Nevadí Vám, že kouřím. Může to být takhle, nějak se mi to bez slovesa do nezdá. děkuji

Re:

No je to hovorové a v podstatě je zde vynechán začátek:
DO YOU mind if I smoke?

Dobrý den,

jaký je prosím přesný rozdíl mezi „something crossed my mind“ a „something occured me“?

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 12 lety

Dobrý den,

jaký je prosím přesný rozdíl mezi „something crossed my mind“ a „something occured me“?

Děkuji

Re:

Ty druhou větu máte odkud?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re:

Ty druhou větu máte odkud?

Re: Re:

Slyšel jsem to v jednom díle britského seriálu Profesionálové a taky mi to nejdřív přišlo zvláštní. A vyplivl mi to pak i překladač, když jsem si to ověřoval. Ale zní mi to trochu divně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 12 lety

Re: Re:

Slyšel jsem to v jednom díle britského seriálu Profesionálové a taky mi to nejdřív přišlo zvláštní. A vyplivl mi to pak i překladač, když jsem si to ověřoval. Ale zní mi to trochu divně.

Re: Re: Re:

a nebylo tam „something occurred TO me“?

Re: Re: Re: Re:

Ano, máte pravdu, bylo. Když jem to sem psal, tak mi to TO vypadlo.

Re: Re: Re: Re:

A to je tedy v pořádku?

Re: Re: Re:

Ano, proč ne…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re: Re: Re:

Ano, proč ne…

Re: Re: Re: Re:

Nevím, přišlo mi divné.

Zdravím, výborný článek Moc mi pomohl, avšak i přesto nedokážu pochopit frázi “It's states of mind”. Předem děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 10 lety

Zdravím, výborný článek Moc mi pomohl, avšak i přesto nedokážu pochopit frázi “It's states of mind”. Předem děkuji za odpověď.

A kontext?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 10 lety

Zdravím, výborný článek Moc mi pomohl, avšak i přesto nedokážu pochopit frázi “It's states of mind”. Předem děkuji za odpověď.

nemá to STATE OF MIND – stav mysli. HIS/HER/MY/YOUR STATE OF MIND dává smysl. IT'S STATES OF MIND jste viděl kde?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

nemá to STATE OF MIND – stav mysli. HIS/HER/MY/YOUR STATE OF MIND dává smysl. IT'S STATES OF MIND jste viděl kde?

http://webarchive.nationalarchives.gov.uk/…es/mi_hp.jpg

Stránku, kde jsem viděl “states” nemohu najít :/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 10 lety

http://webarchive.nationalarchives.gov.uk/…es/mi_hp.jpg

Stránku, kde jsem viděl “states” nemohu najít :/

No právě… “It's states” není správně… Jinak jak píše Marek 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.