Help for English

Slovíčko MIND

Komentáře k článku: Slovíčko MIND

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 7 lety

No právě… “It's states” není správně… Jinak jak píše Marek 

Děkuji

To mi připomnělo “piece of mind” (to give sb. a piece of mind = dát někomu co proto, vynadat mu) a hlášku z jednoho filmu:

• I'm going to give you a piece of my mind…
  • Oh, I couldn't take the last piece!

Dobry den

Ve filmu beautiful mind je souveti -my uncle says you're very smart but not very nice so I shouldn'the pay no mind if you're mean to me.

Spravne by tam Podle mne melo byt any namisto no pred slovem mind

Dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od fernando 1 vložený před 4 lety

Dobry den

Ve filmu beautiful mind je souveti -my uncle says you're very smart but not very nice so I shouldn'the pay no mind if you're mean to me.

Spravne by tam Podle mne melo byt any namisto no pred slovem mind

Dekuji

Úplně správně ano, to máte pravdu. V hovorové angličtině se ale dvojitý zápor s tvary slovíčka NO používá velice často (I'm not going nowhere; I didn't say nothing apod.).

Zdravim, pri vete “rozhodol som sa” musim pouzit “my mind is made up” alebo mozem povedat tiez “I made my mind” ? Vdaka

Odkaz na příspěvek Příspěvek od TK1991 vložený před 3 lety

Zdravim, pri vete “rozhodol som sa” musim pouzit “my mind is made up” alebo mozem povedat tiez “I made my mind” ? Vdaka

I made up my mind :-). Ano, můžete.

Prosím o vysvětlení významu Mind you? Doufám, že jsem ho v textu nebo diskuzi nepřehlédla … Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od timeaa vložený před 2 lety

Prosím o vysvětlení významu Mind you? Doufám, že jsem ho v textu nebo diskuzi nepřehlédla … Děkuji!

Jde o mírnou modifikaci toho, co říkáte:
They provide a good service. Mind you, they charge enough for it. – “Poskytují dobré služby. Však si za to také účtují pěknou cenu.”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 2 lety

Jde o mírnou modifikaci toho, co říkáte:
They provide a good service. Mind you, they charge enough for it. – “Poskytují dobré služby. Však si za to také účtují pěknou cenu.”

Aha! Poslední dobou to slýchám čím dál častěji, díky moc.

Váže sloveso mind IT? I Will mind IT if you open the window.

I Will mind IT if you open the window

Takhle určitě ne, blíže vysvětlené užití slovíčka mind i s příklady včetně tohoto kontextu najdete zde:

https://www.helpforenglish.cz/…lovicko-mind

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.