Help for English

Škola, kámen úrazu

Komentáře k článku: Škola, kámen úrazu

 

(BrE): After/when I finish/leave school znamená po ukončení středoškolského vzdělání. V BrE vysoká škola/univerzita (university) není “school” ani “high school”. V BrE zanechat školu je “drop out of school”, jak správně říkáte.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 6 lety

(BrE): After/when I finish/leave school znamená po ukončení středoškolského vzdělání. V BrE vysoká škola/univerzita (university) není “school” ani “high school”. V BrE zanechat školu je “drop out of school”, jak správně říkáte.

Díky, to vše vím. Já měl spíše na mysli AmE. Jak opravdu zní “finish school”, zda úspěšně dokončit nebo více skončit se školou. Druhá možnost se mi objevuje více pravděpodobnější – uncle google :)

Dobrý den,

mohl by mi někdo poradit, zda ve spojení “mít nějaký vyuč. předmět” použiji HAVE s GOT nebo bez a tím pádem i otázky a zápory s GOT nebo s DO? Jedná se mi o britskou Aj.

I have (got) Maths on Friday.

Have you got Maths on Friday? Do you have Maths on Friday?

Díky. A.

Pokud to budeme brát jako běžný rozvrh, pak bych se přiklonil spíše k variantě bez got, jak vyplývá z následujícího článku, kde stojí:

Got forms of have are not normally used to indicate repetition and habit.

https://www.englishgrammar.org/differences/

Mohla bych se zeptat, jak se anglicky řekne praktická výuka/praxe, teoretická výuka? Na některých školách mají žáci praxi, tj. jak říct např.: Tento týden máme praxi/jsme na praxi… We have practical school this week? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evareslova vložený před 3 lety

Mohla bych se zeptat, jak se anglicky řekne praktická výuka/praxe, teoretická výuka? Na některých školách mají žáci praxi, tj. jak říct např.: Tento týden máme praxi/jsme na praxi… We have practical school this week? Děkuji.

Theoretical/prac­tical lessons by mělo stačit. :)

The school has three major departments: physics and maths, humanities (history, civics, philosophy, religious studies and art history), and life sciences (biology and chemistry). In addition to attending classes that address theoretical matters, students may also attend practical lessons in the subject matter.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 3 lety

Theoretical/prac­tical lessons by mělo stačit. :)

The school has three major departments: physics and maths, humanities (history, civics, philosophy, religious studies and art history), and life sciences (biology and chemistry). In addition to attending classes that address theoretical matters, students may also attend practical lessons in the subject matter.

Díky moc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.